Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a Blenderben...

Seymour99 kérdése:

Hogyan lehet a Blenderben készített modellt beletenni egy játékba?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 20:04
 1/3 A kérdező kommentje:
az oké, van egy enginem, csak ügye kellene maga a modellnek a fájlja, meg annak a textúrázása. De azt hogyan tudom "kinyerni"?
2015. aug. 16. 20:06
 2/3 tabaki ***** válasza:

Sosem próbáltam, de ugyebár nem közömbös, hogy a játék milyen formátumú modellt vár. Ha a Blender képes olyanba exportálni, megoldja a textúrák mentését is. Egyszerű példa az .OBJ formátum, ebben elmentve kapsz egy mellékelt .MTL (értsd: MaTeriaL) fájlt is, ez egy szerkeszthető szöveges fájl, amely tartalmazza az anyagok tulajdonságait és a képekre való hivatkozásokat. Más formátumok esetén nyilván más a megoldás, de szerintem az exportált modellek és a játék modellkönyvtárának összevetése fényt derít a lehetőségekre. Ilyenkor is adódhatnak különbségek az élek összesimításában, az árnyékolásban, az átlátszóság értelmezésében, stb., ezt csak a gyakorlatban tudod kitapasztalni. Mindenesetre figyelj arra, hogy exportáláskor a Blenderben részletes beállítótábla jelenik meg, amelynek értékei fontosak lehetnek az átvitel szempontjából.

Ha a Blender nem ismeri a kívánt formátumot, lehetséges, hogy bonyodalmas, esetleg több lépcsős konvertálási folyamatnak nézel elébe. Azt tudod kiaknázni, hogy a 3D-programok elég nagy fedéssel ismerik egymás formátumait, így jó esetben eljuthatsz olyan programig, amelyik ismeri a Blender által nem kezelt fájlt. Hogy eközben mi vész el az információból, az megjósolhatatlan. Arra mindenképp számíthatsz, hogy a csúcspontleírást (mesh) át tudod vinni, viszont szükséges lehet a modellnek a másik programban való textúrázása.

2015. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2015. aug. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!