Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Minecraft tényleg ennyire...

Kszk2 kérdése:

A Minecraft tényleg ennyire rosszul van optimalizálva?

Figyelt kérdés

Sapphire radeon R9 290 van a gépemben, I5-ös proci és 16 Giga ram mégis időnként beszaggat a játék (Pl ha valami nagy Redstone rendszert bekapcsolok, vagy ha egy gigantikus vár közepén vagyok).


Más játékok nem szaggatnak (The Crew full grafikán 60 FPS) tehát nem a gép a hibás :)


Van erre valami megoldás?



2015. aug. 16. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Sajnos a Minecraft elég rosszul van optimizálva. Ezt én is észrevettem. Nekem is majdnem olyan gépem van, mint neked, bár nálam sosem szokott szaggatni. Mindig folyékonyan, simán megy kb. 100-120 FPS -en. De volt olyan is, hogy az FPS korlátozást kikapcsoltam, tehát korlátlanon volt, és felugrott 900 FPS -re, bár akkor azt hiszem lapos világban voltam :D

Nekem néha a chunk töltődések lassúak, de nem mindig.


Azt tudom javasolni, hogy kapcsolt ki a háttérben futó folyamatokat és/vagy használj OptiFine -t. Az OptiFine egy segédprogram, ami pont arra való, hogy a Minecraft optimizálatlanságát "kijavítsa", valamint rengeteg grafikai és egyéb beállításokkal bővül a játék, jobb lesz az élsimítás, stb.


Egyébként én is használom és észrevettem, hogy javult a teljesítmény.

Itt a hivatalos oldala. Minden eddigi Minecraft verzióhoz megtalálható:

[link]


A "Home" fül alatt le is írja, hogy mit tud a program.

2015. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Boti466 ***** válasza:
Adj a Java-nak és a Minecraft-nak több RAM-ot.
2015. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Optifine rég óta megvan, de néha még az se segít.


Amúgy nekem is minden jól működik mindaddig amíg nem kezdek el járkálni, (Pláne a vöröskő világomon ahol 200 órajel megy állandóan)


Nem csodálom hogy nehezen tölti be a gépem :D


[link]

[link]

2015. aug. 16. 21:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Előzőnek -> Minecraft jelenleg 10 Giga ramot használ, ha többet adok neki elkezd szaggatni a kurzor mivel elfogy a ram...
2015. aug. 16. 21:53
 5/6 Boti466 ***** válasza:
Akkor az lesz a hiba, hogy a játék csak egy processzormagot tud használni, az meg akkor kevés ehhez.
2015. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 adventurer111 ***** válasza:
Boti az a gond hogy az optifineban van egy olyan lehetőség hogy több magot használjon(max 2-t. aszem a hd ultrában.) de úgy néz ki ennyi se elég ahhoz a sok redstonehoz.
2015. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!