Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Audacity-ben nem tudok hangot...

Audacity-ben nem tudok hangot felvenni. A mikrofon lenyíló menü teljesen el van szürkülve és így nem tudom kiválasztani a sztereó keverőt. Így csak mikrofonról lehet felvenni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
XP-n és windows7-en próbáltam, egyiken sem jelenik meg az a lenyíló menü, amelyikben ki tudnám választani a sztereó keverőt. Az audacity több verzióját is kipróbáltam, de mindegyiknél ez a probléma.
2010. márc. 9. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A hangkártya drivere nem teszi lehetővé. Sokan szívnak emiatt mostanság. Állítólag a HD videók védelme miatt nem oldották meg ezt az alap szolgáltatást...ezt mondták okosok.Nagyon bosszantó.

Én vissza is vittem a gépem emiatt...ott próbálkoztak néhány napig aztán visszaadták széttárt kézzel. Néhány hónap múlva véletlenül felfigyeltem egy programra, ami megoldotta a kérdést. >>>Virtuális drivert<<< tesz fel és láss csodát lehet felvenni szereó keverőn át. TotalRecorder a program neve.

2010. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De előtte azért nézd meg még itt: Vezpult/Hangok/Hangerő/Speciális/Beállítások/Tulajdonságok...itt a keverőt lenyitod Input-ra és bepipálod a sztereó keverőt...ha van. Nálam pl. nincs eleve, a driver miatt, megoldás a TotalRecorder...:(
2010. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. Így mostmár sikerült felvenni.
2010. márc. 9. 21:31
 4/9 anonim ***** válasza:
OK :), de melyik volt a megoldás végül?
2010. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A TotalRecorderrel tudtam felvenni, a hangkártyát nem tudtam beállítani. De nagyon jó ötletet adtál, mostmár így megoldódott a problémám, mert az audacityben meg tudom nyitni a hangot amit felveszek a TotalRecorderrel. Mégegyszer köszönöm!
2010. márc. 10. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy azt tudod, hogyan lehet mp3-ba menteni egyből audával?
2010. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen a Lame progi segítségével sikerült elmenteni mp3-ba.

Ebben tudnál segíteni?:

Az Audacityben megnyitott hangra szeretnék énekelni mikrofonnal, de nem tudom elindítani egyszerre a felvételt és a zenét. Nem szól az alap amikor elindítom a felvételt a mikrofonnal.

2010. márc. 10. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még nem csináltam, de van rá egy leírásom elmentve>>> [link]
2010. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozom vele.
2010. márc. 11. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!