Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux mint alól mivel lehet...

Linux mint alól mivel lehet létrehozni boot pendrive-ot?

Figyelt kérdés
Volt 2 Winchesterem. Az egyiken volt Windows XP, a másikra feltelepítettem a Linuxot. A Win lemezen beállt a kék halál. Szeretnék arra is egy másik Linuxot telepíteni, mert az internet még mindig akad, és a Zorin OS-t olvastam, hogy kevés mem. igényű, szeretném tesztelni. Megírtam a pendrive-ot a lemezkép íróval, de nem bootol. A mikor Windowsból írtam meg ugyanazt, indult simán a Linux telepítő, de már nem megy a Win. Hogyan lehet Linuxból pendive-ot bootolhatóvá írni, mert csupa Windowsos programot ismerek csak, mint az Unetbooting. Kérlek segítsetek!

#linux #pendrive #bootolás #telepítő #lemezkép író #Unetbooting
2015. aug. 20. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Linux Minthez is elérhető az Unetbootin:

[link]

2015. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valami baj van: Megnyitáskor ezt írja ki: extlinux not found, és nem látja a pendrive-ot.
2015. aug. 20. 13:06
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


van linuxra is

2015. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csatolva van a pendrive egyáltalán ?

extlinux nélkül is jól kiírta a lemezképet , d evégül telepítettem külön.

2015. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én kettő ismerek: ImageWriter, UNetBootin.

Érdekes, mert nekem fel sincs téve az extlinux csomag, mégis működik az unetbootin. (Linux Mint 13, MATE)

Amúgy:

sudo apt-get install extlinux

2015. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:
100%

Mintre még: Mintstick (alias Kellékek: Pendrive lemezkép-író)

De Unetbootin is tökéletes.

2015. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert 3x formáztam újra, ugyanannyi féleképp megírtam, mindig másik programmal, egyikről sem bootol. Mintha a már fent levő Linux nem engedné. Ha azt a Winchestert lehúzom, akkor meg hiányol valamit, utána meg parancssorban követel valami rescuet, és talán grubot. Ha a BIOS- ban a pendrive-on kívül mindent letiltok, akkor is elindul a Linux Mint a második merevlemezemről. Amikor ennek írtam a pendrive-t akkor még a Windowsból, minden elsőre sikerült. Tud egy gépen 2 merevlemezről egyáltalán 2 fajta Linux működni, persze választhatóan, mint ahogy annak idején a Windows XP- vel megfért 2 külön merevlemezen?
2015. aug. 20. 20:25
 8/13 Tom Benko ***** válasza:
80%
A legegyszerűbb: dd if=<lemezkép> of=/dev/sd<x> az <x> helyére a pendrive betűjelét helyettesítsd be!
2015. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy csináltam. Valami más a baj. A Bios-ban hiába állítom át, mindig visszaírja a bootolást. Már az elemet is kivettem. 3V teljesen jó. Mindegy, van fent egy jó Linuxom, csak az az egy aggaszt, hogy a rosszabbik merevlemezen van, ennek van 17 hibás szektora átirányítva a tartalékra. De a másik, a 100 %-os szokott összeomlani. Ha ez tönkremegy, akkor is ráérek új op. rendszert telepíteni. Azért minenkinek köszönöm a segítséget, segítőkészek voltatok.
2015. aug. 21. 12:52
 10/13 Tom Benko ***** válasza:

Talán F12-vel röptében is elő lehet csalogatni a boot targetet, nem kell vele a beállítófelületen szerencsétlenkedni, hanem direktben kiválaszthatod, honnan akarsz bootolni.

Miután kiírtad a lemezképet, nézzél rá, hogy az van-e a pd-n, aminek lennie kell, másrészt pedig aktív-e a partíció. Bár UEFI esetén ez már mintha mellékes lenne.

2015. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!