Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a leggyengébb a gépemben?...

Mi a leggyengébb a gépemben? Játékok miatt szeretném frissíteni!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 éves a gépem, úgy gondolom elég sokat fizettem érte, mégis feladja a leckét neki pár játék, nem tudom, hogy ez a játék optimalizálatlansága miatt van-e (pl. GTA 5 szinte csak low beállításokon megy normális FPS-el) de van lehetőségem lecseréli legalább egy alkatrészt, erre 70 ezer forint keretem van.

Egy másik kérdés: Több FPS-t lehet elérni, ha a játék SSD ről van indítva és nem hagyományos sata HDD ről?


A gépem adatai: gigabyte ga 990xa ud3

8gb corsair vengeance ram 1866 MHZ

Gigabyte radeon hd 7850 2GB OC

AMD FX 6300



2015. aug. 22. 00:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
FX proci per-mag teljesítménye szánalmas, ez a leggyengébb pont. Próbáld agyonhúzni, de ha van rá keret, akkor alaplappal együtt csere legalább i5-re.
2015. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
i5 ből melyik ami jónak mondható? csak 450 W os tápom van, de az minőségi, félek ha húzom akkor többet fog fogyasztani ami károsodást okozhat a táp miatt
2015. aug. 22. 01:06
 3/17 anonim ***** válasza:
Hülyeség, meg már egy kicsit unalmas hogy állandóan jönnek a cseréld i5-re dumák. A 300-as procik elég erősek játékra, videokártyát kell cserélned, ha nem akarsz ugyanott tartani ahol most. Haveromat is rábeszélték az intel fanok hogy videokártya helyett processzort cseréljen (hozzáteszem hogy emiatt alaplap cserére is szükség volt) aztán 50 ezres költés után pont ugyanúgy futnak a játékok rajta ahogy csere előtt. Ne hagy már magad átcseszni.
2015. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
...helyesbítve 70 ezres ráköltés után, az alaplapot nem számoltam bele)
2015. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

[link]


róla mi a vélemény? Érezhetőbb a különbség ez és a mostani között? egyáltalán milyet vegyek? AMD? Nvidia? minden féle volt, eddig átláttam a különbségeket, de mióta nem vagyok "up-to-date" a videókártyák terén tényleg nem tudok dönteni

2015. aug. 22. 01:36
 6/17 anonim ***** válasza:

"Hülyeség, meg már egy kicsit unalmas hogy állandóan jönnek a cseréld i5-re dumák."


A világ nem körülötted forog. Csak mert neked nem olyan van, az nem jelenti, hogy akkor már nem is jobb. Képzeld, nekem se olyan van, sőt, az FX-nél is rosszabb van. És? Ettől függetlenül MINDEN egyes teszten az i5-ök porig alázzák ezeket az AMD procikat. Nem kicsit gyorsabbak, hanem Trabant vs Ferrari szintű különbség van. Az ajánlat nagyon is valid, és ha a "haverodnak" nem jött be, akkor valószínűleg egyéb téren nem ért jól a számítógép használatához, és elszúrt valami mást, vagy nem megfelelő komponensekkel párosította. Ennyi. Irigységből nem kell másokat lebeszélni.

2015. aug. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vagy amit linkeltél, vagy egy GTX960 4GB. 4 giga már mindenképp kell a nyílt világú játékokhoz ha nem akarsz villódzást és textúra eltűnést. Ha meglesz a kártyád akkor simán mennie kell átlag 45-60 fps között fullon, persze csak akkor ha nem használod a haszontalan élsimítás beállításokat (TXAA, FXAA, stb..) ezek nagyon megeszik a teljesítményt de látványon nem sokat dobnak. Ilyesmit nem érdemes bekapcsolni, csak nagyon csúcs kártyákkal. Szerintem a mostani gépeden is illendő lenne rendesen futnia, valami beállítási probléma biztos van.
2015. aug. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#6: Lehet hogy az i5 jobb, de nem éri meg azért alaplapot meg minden szart kicserélni. Videokártya kell hozzá 4 giga rammal és cső. i5-el nyer vagy 8-10 fps-t míg egy mai felső-közép videokártyával akár 30-at is. (a drágábbakkal pedig mégtöbbet). A CPU csak a játékon belüli mozgásokat számolja ki, nem a grafikus megjelenítésért felelős. Még a hivatalos ajánlott gépigényében sem bivaly processzorok vannak.
2015. aug. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2015. aug. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
cod advanced warfare is szenved rajta, szinte minden LOW-on van, ja, és ráadásul nem HD monitorom van, csak 1680x1024, szóval ezen a felbontáson futtatom a játékokat.
2015. aug. 22. 02:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!