Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 hatalmas bukás?

Windows 10 hatalmas bukás?

Figyelt kérdés

Tele van hibával, túl sok adatot megoszt a felhasználóról (pl. a mikrofonnal hangfelvételt készíthet rólad benne van a felhasználási feltételekben), sok játék nem játszható vele, most meg a torrent oldalak fogják letiltani a windows 10-et használókat.


[link]


2015. aug. 23. 10:56
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
mindig a legfrissebb van fent de ez most hogy jön ide?
2015. aug. 23. 13:05
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. ne pontozz le olyanokat, akik jókat írnak ! Nem magamra értem.

A rossz vagy nem friss vga driver is okozhat olyat, hogy kevés az fps.

2015. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ez jelent meg ma a DirtyWindows oldalán:


"A Microsoft egyre-másra követi el a kommunikációs hibákat és ezzel felhasználók millióit vezeti félre, vagy hagyja kétségek között. Már a Windows 10 megjelenése előtt is tettek óriási ballépéseket, de amióta kiadták a rendszert, ha lehet, még rosszabb a helyzet.


A Windows 10 előzeteseinek korában nem egyszer megesett, hogy naponta többször is frissítenünk kellett egy-egy hírt, mert olyan gyorsan változott a hivatalos álláspont, vagy legalábbis az annak közzétételéért felelős emberek nyilatkozata. Sok esetben az egyetlen információforrást Gabriel Aul twitter-csatornája jelentette (és jelenti még most is), aki hajlamos félmondatokkal és félinformációkkal összezavarni a médiát.


A káosz először azzal indult, hogy bejelentették ingyen válthatnak a kalózok is Windows 10-re, majd gyorsan vissza is vonták ezt. Ezután a történet azzal folytatódott, hogy nem voltak képesek érthetően a leendő felhasználók tudtára adni, mit jelent az első évben elérhető ingyenes frissítés. Felhasználók tömege hiszi azt még most is, hogy az első év után fizetni kell a további használatért. Bár a média felelőssége sem vonható kétségbe, a vállalatnak nyilatkozatok és hirdetések tömegével kellett volna tisztázni a helyzetet, nem pedig várni, míg majdcsak megértik az emberek, hogy mit is akartak közölni.


A legnagyobb gondot az információ hiánya jelentette. Az aktiválás rendszerének újdonságairól még most is alig található hivatalos tájékoztatás. Eleinte az terjedt el, hogy Microsoft fiók kell majd az ingyenes upgrade-hez, majd később kiderült, hogy dehogyis kell, mindössze a hardver azonosítója alapján történik az aktiválás. Nehéz lett volna ezt világosan elmondani? Ráadásul a már említett Gabriel Aul naponta szembesült a felhasználók ezirányú kérdéseivel, nyilvánvalóan láthatta hol szorít a cipő, mégsem tett senki szinte semmit a tájékoztatás javítása érdekében. Miért?!


Nem lett jobb a helyzet a rendszer megjelenésével sem. Az első nagy vihart az új felhasználói szerződés jelentette, amit sikerült úgy megfogalmazniuk (bár itt a jogi szövegezési forma is kötötte a kezüket), hogy a média szétcincálja őket az adatvédelem lábbal tiprásáért. De még ez sem volt elég, a Microsoft ekkor sem állt ki és kezdte el magyarázni az igazát, pedig kellett volna. Még akkor is, ha valóban ártatlanok, mert a legrosszabb taktika a hallgatás lehet ebben az esetben. Az egységsugarú felhasználó mindenféle fórumokon, meg a bulvármédiában olvassa, hogy a Windows 10 ellopja a legféltettebb adatait és máris visszahőköl a rendszer használatától.


Még ezzel sincs vége a történetnek! A minap újabb lángra kapott a hisztériakeltés, mert néhány újságíró azt vélte kiolvasni a Windows 10 licencszerződéséből, hogy a vállalat letörölhet minden kalóz tartalmat a felhasználók gépéről, ha a kedve úgy tartja. Természetesen az ilyen hírek egyből végigsöpörnek a neten és mindenhol tényként lehozzák a hírt, akkor is, ha soha semmilyen bizonyíték nem volt eddig arra, hogy a Microsoft élt volna ilyen eszközzel, ráadásul nem is a Windows 10-re vonatkozik a kérdéses paragrafus, hanem az Xbox-ra és a Windows Store-ra. De Redmond most is hallgat.


A hisztéria mostanra odáig fajult, hogy néhány torrent oldal bejelentette kitiltja azokat a felhasználókat, akik Windows 10-et használnak, mert félnek, hogy a rendszer lejelenti, ki, honnan és mit tölt le illegálisan és inkább nem vállalják a kockázatot. Röhej.


De még nincs vége! Nemhogy a vádakra nem reagálnak megfelelően, de további támadási felületet nyitnak a hallgatással, ugyanis kiderült ezentúl nem kötik a felhasználók orrára, miket tartalmaznak a frissítésként érkező javítócsomagok. Míg korábban minden frissítéshez készült egy KB-article, amiből nagyjából megtudhattuk mit várhatunk egy-egy frissítés telepítése után, mostantól látatlanban kell azokat elfogadnunk. A fent ecsetelt bizalmatlan hangulatban ez csak olaj lesz a tűzre.


Van még más is! Sok felhasználót kellemetlen meglepetésként ért, hogy a frissítéseket ezentúl kötelező lesz telepíteni. Okosabb kommunikációval, világossá lehetett volna tenni az új frissítési modell előnyeit és meggyőzni a népet, hogy ez az ő biztonságukat szolgálja.


Az Insider programban résztvevők is elégedetlenek, hisz most derült ki, hogy ezentúl már csak aktivált eredeti rendszer birtokában lehet a tesztverziókat próbálgatni. Miért utolsónak tudják meg az érintettek?!


Végül térjünk vissza egy picit még a rendszerhez és az adatvédelmi aggályokhoz. Annak ellenére, hogy a Windows 10 számos ezirányú beállítást kínál, sok esetben mintha direkt megnehezítették volna megtalálásukat. Miért a legkisebb betűmérettel kell megjeleníteni az egyik legfontosabb beállítást?


Ilyen megoldásokat azoknak a programoknak a telepítőjében szoktunk látni, ami valami adware-t mellékelnek magukhoz. Kicsi betűvel az alsó sarokba eldugjuk, aztán a júzer hátha nem veszi észre, csak kattint a legnagyobb gombra tovább. Az alapértelmezett beállítások meg természetesen a legmegengedőbb választásokat takarják.


A kezdeti pozitív fogadtatás hamar megváltozhat, ha a Microsoft nem hajlandó felvenni a kesztyűt és tisztázni a kérdéseket. Egyre több a negatív hangvételű írás és komment a neten, ami nem tesz jót a rendszer megítélésének. Itt az oldalunkon is számos felhasználó tért vissza a korábbi rendszeréhez, hiába próbáljuk mi magyarázni, hogy a Microsoft nem gonosz, ha az ellenvéleményt hangoztató média hangosabb, az érintett meg hallgat."

2015. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐ!

Bukás lett?

Nem hiszem.

2017. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Miért lenne hatalmas bukás?

Tele van hibával...igen, ezt hívják gyermekbetegségnek. Mindenhol előfordul. Autóknál, szoftvereknél, ruháknál, minden ember alkotta dolognál. Aztán okulva a tapasztalatokból, elkezdik ezeket a hibákat korrigálni.

Igencsak gyakran érkeznek a frissítések (csak hogy a témánál maradjunk) folyamatosan javítják a kezdeti hibákat.

A fél világ MS oprendszert használ, az meg emberi gyarlóság, hogy ha valami változik, azt nehezen fogadják el. Sokan ragaszkodnak még a win 7-hez, de egyre gyorsabban terjed a 10. Nekem ez valahogy nem azt mutatja, hogy bukás lenne.

Még a vista sem volt az, pedig egyértelműen az sikerült a legkevésbé.

2017. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!