Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxot lehet telepiteni...

Linuxot lehet telepiteni USB-re de nem, mint Live, hanem rendes telepitessel?

Figyelt kérdés
Tehat, hogy tudjak rajta tarolni adatokat is, mintha egy HDD re telepitettem volna, es igy akarhol, akarmelyik geprol bebootolni rola. Mar megcsinaltam, hogy live ban mukodik, de viszont az nem jo mert a kikapcsolas utan visszaal az eredeti allapotara. Tehat gyakorilatilag egy hordozhato PC kellene.

2015. aug. 23. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld Universal-USB-Installerrel.
2015. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen. Szerintem legegyszerűbb ha egy virtuális gépnek merevlemezként az usb eszközt adod meg. És simán arra telepíti.
2015. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából Linuxnál semmi akadálya nincs egy pendrive-ot partícionálni, és megfelelő fájlrendszerűre formázni, majd erre telepíteni egy rendszert, mintha csak HDD-re telepítenéd. Persze ehhez azért nem rossz egy 16GB-s pendrive.
2015. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ubuntu-t lehet így felrakni USB-re UNetbootin-al, ha a "space used to preserve files across reboots"-nál megadod, hogy mennyi helyet szánsz neki.
2015. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Igen, lehet, csak a bootolást kell megoldani. Viszont Live rendszer esetén is megoldható, hogy a felhasználói adatokat egy rw területre írja, és onnan töltse vissza.
2015. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!