Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt hogyan tudom a jövőben...

Legend 666 kérdése:

Ezt hogyan tudom a jövőben töredezettség mentesíteni, vagy eltávolítani akár összevonni?

Figyelt kérdés

Létrejött egy 100mb-os partíció, én nem emlékszem hogy létrehoztam volna, de van. Viszont töredezett, és nem engedi mentesíteni, gyakorlatilag nem enged semmilyen műveletet vele kapcsolatban, úgy vélem a rendszer telepítésekor jött létre, de miért és hogyan? Esetleg a jövőbeni rendszertelepítéskor mit tegyek hogy ne legyen külön egy 100mb-os partícióm? Csináltam egy videót, hogy képet is kapjatok: https://www.youtube.com/watch?v=8SU_rVscaSQ


Előre is köszönöm a választ!



2015. aug. 24. 01:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy akkor most gyakorlatilag ez 100%-ig is töredezetté válhat és nem tehetek semmit? Ez befolyásolja majd a rendszer, vagy egyéb programok működését?
2015. aug. 24. 01:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írja, ez egy rendszer számára fenntartott partíció, a Windows telepítésekor létrejön, semmi rejtélyes nincs benne. Elvileg boot fájlok vannak rajta, vagyis indításkor van használva. Éppen ezért nem fogod tudni módosítani, törölni, formázni, stb., de ha sikerül is, akkor meg nem fog indulni a rendszered. A töredezettség tök mindegy egy ilyen meghajtó esetében, nem lesz belőle semmi bajod.
2015. aug. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm! Akkor gyakorlatilag ez minden friss rendszer telepítéskor újra keletkezni fog, igaz? Végül is maga a jelenség hidegen hagy, igaz régebben nem tapasztaltam ilyesmit. Viszont töredezik és nem lehet hozzáférni.. Rendben, köszi még egyszer!
2015. aug. 24. 01:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor keletkezik, ha a windows telepítőjével particionálsz. Egyébként nem szükséges. Azért csinál ilyet, mert ezzel a módszerrel egyes OEM gyártók tudnak bele recovery image-et telepíteni, amiről a gép alaphelyzetbe állítható.


Asztali gépen semmi haszna, el is kerülheted, ha előre létrehozod a partíciókat más programmal.

2015. aug. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. aug. 24. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!