Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt hogy kell megoldani Excelben?

Ezt hogy kell megoldani Excelben?

Figyelt kérdés

Van egy oszlop, amelyben a csapatok nevei vannak és mellettük, hogy mely feladatot mennyi idő alatt oldották meg, felül pedig, hogy erre a feladatra csapatonként hány pont jár, és ki kell számolni, hogy az adott csapat összesen mennyi pontot szerzett.


Én elkezdtem a HA függvénnyel, hogy = HA(B5 > 0;SZUM (0;B3))


Vagyis, ha a csapat megoldotta a feladatot és van érték (7p39mp) ami nagyobb mint nulla, akkor adja össze a 0-t meg B3 értékét vagyis a 7-et. Azonban nekem mindig 0-t ír ki.


Mi lehet a probléma?


2015. aug. 24. 13:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs. A 7 helyett 7 pont van írva, ami bezavarja a gépet, ezért ír 0-t.
2015. aug. 24. 13:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Adja össze a 0-t, meg a B3 értékét? Bármelyik számhoz 0-t adsz hozzá, saját magát a számot kapod. Teljesen felesleges ilyen műveletet elvégezni, hogy 0+B3.
2015. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha számmal dolgozol, csak szám lehet a cellában, szöveg nem. A megoldás annyi, hogy egyéni számformátumot kell megadni, és úgy mögé írni a "pont" szót, ha szükséges.


#Normál" pont" - valahogy így

2015. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De egyébként egyszerűbb lenne úgy válaszolni rá, hogy beraksz egy képet a táblázatról.
2015. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!