Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet 2 nem lefoglalt...

Virágh Attila kérdése:

Hogyan lehet 2 nem lefoglalt lemezterületet egyesíteni lemezkezelővel?

Figyelt kérdés

korábban vásároltam seagate barracuda 3TB winyót, de az előző gépem csak 2-t tudott kezelni, így akkora kötetet hozott létre

áttettem most az új gépembe, leformáztam, de így is csak azt tudom aktiválni, a másikat nem

mi lehet a gond?

[link]


köszön szépen a segítséget



2015. aug. 24. 21:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
a képet jó megycsináátam' :D :D
2015. aug. 24. 21:46
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne az inaktivra klikkelj hanem az aktiv 2TB-osra jobbklikk es Extend Volume (nem tudom magyarul, nekem angol a windows. Valoszinuleg Kiterjesztes lesz)
2015. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nincs olyanom ott :(

megnyitás van, intéző, partíció megjelölése aktívként (az "semmit" se csinál); betűjel módosítás, formázás (nem lehet nagyobbá formázni); kötet zsugorítás (csak kisebb lehet); kötet törlése (ezzel se vonja össze, marad a 2); tulajdonság, és súgó


pedig win 7 64b ult.

2015. aug. 24. 22:13
 4/19 anonim ***** válasza:

A meglevo 2TB-os particio 512 bytos cluster size-al van formazva? Ez gond lehet.


Hogyan tudod meg: Adsz neki egy Drive Letter-t, peldaul X:, utana nyitsz egy cmd promptot (start cmd jobbclick a cmd-re run as administrator), es beirod chkdsk X:

Az eredmenyben lesz egy ilyesmi:


512 bytes in each allocation unit

vagy

4096 bytes in each allocation unit


?

2015. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
ne haragudj de ehhez így hülye vagyok...nem értem amit mondasz :(
2015. aug. 24. 22:29
 6/19 A kérdező kommentje:
leformáztam 4096-os foglalással is, akkor sem tudom összevonni
2015. aug. 24. 22:33
 7/19 anonim ***** válasza:

A kepen lattam hogy nincs betu rendelve a 2TB-os lemezhez. Tudod hogyan rendelj hozza? Jobb click Assign Drive Letter.


Tovabba a cmd.exe nyitasat eleg reszletesen leirtam, de ha az se megy szolj mert segitek.

2015. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, ide akartam jutni en is a magyarazattal, 4096-os kluszterrel kellene tudni formazni az egeszet egyszerre. De ahhoz le kell torolni a particiot es az egesz lemezbol egy uj nagy particiot letrehozni.
2015. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

a meghajtó jele B, neve raktár, 4096 os foglalással


arra gondolsz hogy futtatás cmd.exe?


ott x akkor nem történik semmi


kitöröltem már az egész partíciót, és új kötetet csináltam, 4096-al stb. mégse jó


lehet win7 telepítővel próbálom meg...szánalom az egész


jó hogy ne legyek rögtön programozó diplomás, hogy megcsináljam.....


köszönöm h segítesz :) de kb reménytelen szerintem

2015. aug. 24. 22:38
 10/19 anonim ***** válasza:

"kotet torlese" az elso reszre, utana az egeszre egy uj kotet, felteve hogy osszevonva latszik az ures resz.


esetleg teamviewer-el belenezhetek a gepedbe ha gondolod.

2015. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!