Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OEM Windows-t lehet aktiválni...

OEM Windows-t lehet aktiválni MÁSIK gépen?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, az alaplaphoz kötődik az OEM licensz. De már több helyen hallottam/olvastam, hogy telefonon keresztül be lehet újra aktiválni.


Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2015. aug. 25. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha lehet is, nem lesz legális. Akkor meg már mért nem csak lopod simán és aktiválod vmi loaderrel?
2015. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyszerre egy gépen lenne aktív, nem úgy értettem, hogy az egész családnak beaktiválnám. Remélem, nem így értetted...


Az érdekel, hogy ha x év múlva lecserélem a laptopom, és leszedem róla azt a példányt, akkor az új gépen is be tudom-e aktiválni. Elnézést, hogy félreérthetően írtam ki a kérdést...

2015. aug. 25. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Telefonos aktivációval igen...

(de lehetőleg olyan vezetékes telefonról hívd amin sok ingyen perc van)

2015. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy irtam lehet hogy be tudod aktiválni, de nem lesz legális.

Az OEM Windows csak azon a gépen lesz legális, amelyikre először feltelepitetted. Hibáma nem hasnzálod több példányban, nem viheted át másik gépre legálisan.

2015. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Igen, "hazudhatod" hogy ugyanaz a gép, de jogilag akkor sem lesz legális, ekkor még már midnegy, hogy ilyen módszerrel aktiválod vagy loaderrel... szerintem...
2015. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a türelmet is.
2015. aug. 25. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Be lehet ugyan aktiválni az OEM licenszet telefon keresztül. De egy Windows update használat esetén elbukhat, és új licensz kulcsot kérhet a Windows. Mivel a Windows Update csak arra engedi a Windowst frissíteni amelyre leg először telepítetted. Tehát ha így át viszed az OEM verziót egy másik gépre, akkor abban az esetben jobb ha nem használod a gépedet internetezésre, és soha ne kapcsold rá a netre ebben az esetben gépedet. Mert egy Windows Update esetén előfordulhat hogy inaktíválódik vagy / és új licensz kulcsot kérhet. Ezt csak feltételesen írtam. Mert nem tudni a pontos eredményt, hogy mi várható. De az biztos hogy OEM licensz esetén ha mégis át viszed, másik gépre, akkor ne várj csodát, ha az OEM licenszű Windows nem a várt módon fog működni.
2015. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!