Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 "adatlopás" hogy is megy?

Win 10 "adatlopás" hogy is megy?

Figyelt kérdés
Ez megvan, hogy használhatják az adatainkat, eladják, stb. Én is ezt olvasva kicsit bepánikoltam, hogy mi lesz, ha majd frissítek (még nem frissítettem, a nagyobb javítások és ilyenek után fogok április-május környékén). Viszont egy jogot tanuló ismerősöm azt mondta, hogy a "jóhiszemű", ahogy a cikkben írták, itt kb annyit jelent, hogy direktben nem akarnak kicseszni velünk, mert nem az a céljuk, így csak pl reklámozóknak adják ki a böngészési adatainkat, hogy miket látogatunk gyakran, arra meg ott az AdBlock plus. Én erre megnyugodtam, de mi a TI véleményetek?
2015. aug. 26. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden windowsban ez van, csak egy részére lehet mondani hogy "jóhiszemű". Ha google chrome-ot használsz akkor a google minden egyes kattintásodról tud a böngészőben, nincs olyan dolog amit ne tudnának rólad. A facebook és a google folyamatosan követi a telefonodat, stb.
2015. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát honnan jön nekik a pénz, nem az FBI-tól, azt elhiheted. Nyilvánvalóan a marketingről szól minden, adblock mellett nem kell emiatt aggódni.
2015. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami ingyen van, ott te vagy az áru.


Én biztos nem frissítek, és sajnos rá vagyok szorulva a Windowsra. Mellette Linuxot használok és ha nem talál ki valamit a Microsoft, előbb utóbb nagy előnyre tesz szert a Linux, ugyanis pénzért lehet majd frissítéseket venni 1 év múlva. Engem ezek a sztorik a 10-ről meggyőztek, hogy soha ne frissítsek és nem is fogok. A 7 még sokáig támogatott lesz, a 8.1-ről nem is beszélve.


Bár nem olyan súlyos a helyzet, mint ahogy azt mondják, nekem senki ne használja a számomra fontosabb adatokat. Egyébként a Google is tudja mikor mit keresel...

2015. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd meglátjuk. Ha szükségem lesz új Windows-ra, az is ingyen lesz, ahogy a mostani is az.
2015. aug. 26. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezért használok linuxot. Nem szeretem, ha meglopnak, főleg úgy, hogy a munkahelyemen sem egy olyan dologgal foglalkozok, hogy mindenkinek mutogassam, plusz az alap böngészőt használom, néha firefoxot. Az se túl megbízható, de a chrome-nál sokkal jobb. 1000x biztos.
2015. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!