Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel és hogyan lehet lekódoln...

Forko90 kérdése:

Mivel és hogyan lehet lekódolni egy külső merevlemezt?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung s1 mini 120GB merevlemezem. Ezt szeretném teljesen leformátozni és jelszóval levédeni.

Merre olvasgassak vagy mit keressek ?? Nem szeretnék semilyen programot felinstalálni (szeretném több gépen is használni Windows XP, 7, 8.1).

Sokat utazok és ezen a merevlemezen van mindenem. Két évvel ezelőtt már elloptak egy táskámat amiben volt egy hasonló merevlemez szerencsére még csak sulis dolgokkal (nem sokkal az előtt vettem). Most viszont már személyes és pénzügyek is vannak rajta.

Ha el is lopják szeretném ha nem látnák mi van rajta (még a fájlneveket sem) és "semilyen módon" ne lehessen belelesni (mármint, ha ellopnák könnyebb legyen leformátozni mint feltörni)


Tanácsokat kérnék.

Előre köszönöm



2014. nov. 6. 01:09
 1/5 hypno ***** válasza:
Mondjuk jelszóvédett tömörített állományokban, vagy lemezképként tárolhatod rajta a fájlokat. Esetleg nem a gyökérkönyvtárban, hanem eleve jelszóval védett mappákba rendezve.
2014. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem létezik rá valami konkrét program ami a merevlemezre elmentve működni windowson ?? Gondolok olyanra hogy windowsra kötve kérje a jelszavat és más operációs rendszernél meg vagy kérjen jelszavat vagy ne lehesenn olvasni a merevlemezt ?
2014. nov. 13. 06:06
 3/5 hypno ***** válasza:
Azzal kezdted, hogy nem akarsz semmit telepíteni, és olyan megoldást szeretnél amivel bármely gépen tudod használni.
2014. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy nem szeretném ha külön program kellene hozzá hogy fusson és el tudjam indítani. Azaz ha a merevlemezen lenne egy progi ami a gépre szúrva kérné a kódot az jöhet de ha egy másik gépre szúrom ne kelljen külön programot instalálni amin keresztül indul el csak a HDD.
2014. nov. 14. 09:43
 5/5 hypno ***** válasza:

Ezek közül válogathatsz.

[link]


Én még a Win2000 korszakomban a Camouflage-t használtam, de azt nem fejlesztették tovább. A listában szereplő nem ugyanaz a program, de hasonlóan zseniális.

Egy laikus csak fényképeket lát, amibe bele van csomagolva a valódi tartalom. Egy hozzáértő persze elgondolkodik rajta, hogy mitől több száz MB méretű a gyerek fényképe, de jelszó nélkül nem sokat tehet.

2014. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!