Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Pisti34 kérdése:

Milyen programmal lehet hosztingolni minecraft szervert?

Figyelt kérdés

Lesz egy szervergépem ami várhatóan megfelel a minimumnak+

Windows server 2008 r2 lesz rajta. Az lenne a kérdésem, hogy milyen programmal lehet hosztingolni mincraft szervert szervergépen?



2015. szept. 1. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Letöltöd a hivatalos minecraft szerver klients, és azt remekül tudod futtatni.


[link]


Itt megtalálod a legújabbat. A legjobban akkor jársz, ha csinálsz egy bat fájlt, amit beraksz a startup mappába, és akkor szerver újrainduláskor is fut. Ha még tovább akarod gyorsítani, akkor letöltheted a RamDisk nevű progit (ha van elég memória a szerveren), amivel létrehozol egy meghajtót, és onnan futtatod az MC-t, sokkal gyorsabb lesz a futása.

2015. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
windowson hostingolni? na meg persze windowson egy erősebb nagyobb szerónak min 8 mag... min középkategóriás i7. emellett. te most saját magadnak akarsz hostingolni vagy embereknek? mert nem mindegy. ha magadnak akkor ha nem akarsz rá fizető szolgáltatást akkor nem kell vállalat sem se semmi. ha igen akkor kell. vagy ha másnak akarsz bérbe adni, akkor is kell.
2015. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet win szerveren is hostingolni, én is azt teszem a céges szerón (a szabad erőforrásokat használva :P, engedéllyel, mielőtt leszólsz :D )


Persze nem visz el több száz embert, de 2GB ramból egészen kellemesen elüzemel, 15 ember minimális laggal elvolt rajta. Annál többet mondjuk szerintem így már nem vinne el.

2015. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Amúgy magán személyként barátokkal akarnák játszani, a gépbe valszeg 2gb ram lesz 100gb hdd és olyan 2 Ghz körüli a proci. Videó kártya kell?
2015. szept. 2. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, a szerverhez nem kell.
2015. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Letudnád bővebben írni a bat fájlos cuccot?

Köszi :D

2015. szept. 2. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az indításhoz:


@echo off

set path=%path%;C:\Program Files\Java\jre7\bin

C:

cd MC

java -Xms1024M -Xmx1024M -d64 -jar server.jar nogui


Ahol a minecraft server.jar a C:\MC mappában van (értelmeszerűen a mappa elérési utat módosítsd ahogy neked tetszik).


Így ha a JAR-t használod, valamivel kevesebb erőforrást igényel (nem sokkal, dehátha na, semmivel sem bonyolultabb).


-Xms1024M -Xmx1024M ez pedig a minimum és maximum memóriát adja meg a szervernek - ha összesen két giga szabad hely van, akkor ne növeld magasabbra, ha van több memóriátok, ez is mehet feljebb.

2015. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: szerintem ez segíthet: [link]


Ha nem jó simán úgy akkor: .bat files rendszerrel: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__jatekok__2412127-m..


De figyelj a dolgokra h milyen a javad ha nincs rakj fel figyelj arra is h a sima minecraft-os szerver tudtom szerint nem pluginolható. De van pl craftbukkit.illetve tekkt.


Remélem tudtam segíteni. 2-es voltam.

én csak craftbukkit-ot csináltam idáig... de ha gondolod pm-ben segítek továbbra is pl teamvieweren ha nem megy csak most 1 kezem van és nehéz írnii. mintha meg csinálnám 3 perc alatt viszont ami fontos: ha nem akarsz rá semmi fizetési cuccost mert csak szűk baráti körben akarod akkor nem kell hozzá semmi vállalkozás.

2015. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!