Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jártam így a "PowerDVDPo...

Miért jártam így a "PowerDVDPoint Lite" programmal? A program ígéreteihez képest kicsit szerencsétlenül ment nekem a dolog, részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Pár napja csináltam egy powerpoint diasort (2007-es verzió, pptx), azt szeretném videóra konvertálni. Úgy tudom, hogy a fent megnevezett program ezt képes megcsinálni (ráadásul a reklámja szerint anélkül, hogy a program vízjele ráégne a videóra, illetve hogy rosszabb lenne a videó kép-és hangminősége mint az eredeti bemutatónak), így tegnap este letöltöttem a fent megnevezett programot. Letöltés előtt megnéztem egy 'tutorial' videót róla youtube-on (azt fogom mindjárt idelinkelni), és a programban mindent pont ugyanúgy csináltam, ahogyan a videó szerint kell. A linkelt videó végén az is látszik, hogy az elkészült videó megnyitható is (már rögtön a konvertálás befejezése után), ugyanakkor nálam 2 dolog máshogy alakult a legvégén:

1.) először is amikor konvertálás közben le is játssza a diavetítést, közben ugyan semmi se volt más mint elméletben, a végén viszont hibaüzenetet ír ki (van benne Folytatás és Kilépés gomb, meg egy ígéret h 'ha a Folytatásra kattint, megkísérli figyelmen kívül hagyni a hibát' vagy ilyesmi). Erre természetesen azt hittem, amit akárki kezdő hinne, hogy a 'Folytatás' máris megoldja. Így is nézett ki a dolog, bezárult az ablak, de a program nem, és kiírta h 'sikeres konvertálás' angolul, DE:

2.) a konvertálás befejezése után, amint a 'sikeres konvertálás' kisablak alján lévő OK-ra kattintok, megnyitja azt a mappát, ahova kerülne a videó, de csak az új mappát hozta létre (az eredeti mappán belülre csinál egy új mappát és abba kerülne a videó), ami viszont üres lett, videó nélkül! Azaz nincs meg a videóm, és nem csak a célmappában sincs, hanem az egész gépen sehol (rákerestem a videó nevére, amiből csak a powerpointot adja ki, de olyan nevű vidi nincs), tehát nem csak véletlen máshova rakta, hanem el se rakta nekem...

Bár a linkvideóban úgy volt, hogy a program elkészítette és el is mentette az új vidit, mégis gondoltam arra is, hogy mi van, ha nekem kéne elmenteni a konvertálás vége után a vidit - ez meg azért lehetetlen, mert a 'sikeres konvertálás' leokézása után semmi mást nem enged csinálni a legfelül megnevezett program, csupán vagy másik konvertálást indítani, vagy bezárni az egészet (de a korábbi konvertálást megnyitni, vagy bármi egyebet csinálni vele, azt már nem is enged)...

Szóval mit kéne csinálnom ahhoz, hogy legközelebb már ne csak elméletben készüljön el a videó, hanem gyakorlatilag is látható videó szülessen? Előre is köszönöm a normális, hasznos és segítő válasz(oka)t... (ja, és Win7-em van, a konvertelés utáni videó meg WMV lenne, ami miatt már letöltve a 2012-es microsoftoffice csomag is, amiben benne van a windowsmoviemaker is)


tutorial videó: youtube.com/watch?v=vPRblKKMefk



2015. aug. 31. 09:25
 1/2 Hulioboy ***** válasza:

Van ennél egy picit egyszerűbb módja is... Nekem ugyn 2013-as office van a gépemen, de szerintem ez a funkció mindegyiknél működik.

Megnyitod a fájlt a powerpoint programban (ami az office része ugye) Fájl/mentés másként. Betallózod a mappát ahova menteni szeretnéd. Fájl típusánál kiválasztod a windows media videófájlt, és mentés. Semmiféle külső programot nem igényel a dolog. Hibátlan vízjel és minden mented eredeti videót kapsz...

remélem tudtam segíteni

2015. szept. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Abból a szempontból tényleg segítség a válaszod (köszi), hogy ha lenne vagy 2010-es, vagy 2013-as powerpointom, akkor tényleg csupán 'mentés másként' módon elmenteném videóként a bemutatómat. Már csak két dolog hibádzik:

1.) a PowerPoint 2007-es verziója van meg nekem, és azzal MÉG NEM lehet azt megcsinálni, hogy a bemutató másként mentése videóként történjen,

2.) azt én is megtudtam egy-két napja, hogy a 2010-essel már lehet a mentéssel videóvá alakítani, de amikor tegnap a 2010-es program letöltésével (bocs, még csak a letöltőhely keresésével) sz@rakođtam, akkor a legtöbb oldalnak az volt a baja, hogy vagy csak a demóját adta volna ki, vagy sima oldalnak tűnt DE a letöltőlink tartalma már megszűnt egy ideje (error 404 - page not found), vaaagy... - valamelyik oldal miután ecseteli az új program előnyeit, a letöltőlink helyett azt írja ki, hogy a Microsoft többé már nem javasolja a 2010-es PowerPoint letöltését, helyette inkább a 2013-ast...


Na most akkor hogy lehetne tovább? Nekem perpill csak 2 út jut eszembe: vagy az, hogy "Kedves Első Válaszoló, Te nem tudsz véletlenül olyan linket, ami még működik és letölthető róla a Powerpoint2010?", vagy pedig azt meg tuđja+e mondani walaki, hogy a 2013-asban szintén wan-e olyan lehetőség, hogy a bemutatót 'mentés másként'-->videóba (ez esetben már nem lenne kérdés, hogy a 2013-asat töltsem le)...

2015. szept. 1. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!