Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Grub2 elrejtése indításnál,...

Grub2 elrejtése indításnál, ubuntu indítása elsőnek, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van fent egy ubuntu 14.04-em, és telepítettem mellé egy windows 7-et. Ezuttán helyreállítottam a grubot.

Ha bekapcsolom a gépet, akkor egyből a grub jön fel hogy válasszak hogy ubuntu, ubuntu beállításai, valami, valami, windows 7.

két-három kérdésem lenne.


1.) Hogy lehet eltüntetni a Grub2-őt, hogy ha bekapcsolom a gépet vagy újraindítom, ne jelenjen meg?

2.)Hogy lehet beállítani, hogy automatikusan az ubuntu induljon el?

3.) DIREKT más ubuntut tettem fel, mert amikor a windowst indítottam volna, akkor a grub becsíkozódott. Ez megint elő fog fordulni?


Köszönöm ha válaszoltok!


2015. szept. 6. 13:37
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:

A Grub Customizert töltsd le. Abban be tudod állatani az alapértelmezett értéket. Van egy olyan funkció, hogy láthatatlan menü, ami azt tudja, hogy a shift lenyomásával hozhatod elő a GRUB menüt, egyébként az alapért. OS indul.

A Win telepítése után helyre kell hoznod a GRUB-t, erre találsz egy csomó útmutatót. Pl. [link]

2015. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.: Értelmetlen, hiszen ha a GRUB nem jelenik meg, akkor nem tudsz választani melyik operációs rendszer induljon el. Ha csak az Ubuntut akarod használni, akkor csak telepítsd azt, de mást ne!


2.: Azt meg tudod tenni, hogy a /etc/grub2/grub.cfg file-ban beállítod hogy melyik menüpont legyen az alapértelmezett (Default=x, ahol x a menüpont sorszáma-1) Azt is beállíthatod, hogy hány másodperc múlva menjen tovább, talán: timeout=x, ahol x a másodpercek száma


3.: ha becsíkozódik a képernyőd, az a videokártya ramjának meghibásodása is lehet... ...de ha arra gondolsz, hogy a windows-menü kiválasztása után egy-két pillanatra csíkozódott a grub, akkor az meg miért zavar, mondhatni természetes, hiszen a képernyőfelbontások közötti váltásnak ez az ára.

2015. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.) Arra gondolok hogy alapértelmezettnek az Ubuntu induljon el. Ha kell akkor a menüből indítani a windowst (mert azt ritkán használom, munka)


2.) Nem, hanem amikor a gyári rendszer volt fent (12.04) akkor becsíkozódott ha a windowsra mentem. Ugyanez 15.04 alatt is. Most 14.04 van fent, próbálgatom hogy melyik rendszernél nem jön elő a hiba. Csak akkor csíkozódik be a grub, ha a windowsra megyek, a 4. 5. indítás után kb. és úgy is marad.


3.) Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. szept. 6. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!