Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy pendriveot bootolhatóvá...

Ha egy pendriveot bootolhatóvá teszek, pl Rufus-sal, akkor kitöröl mindent. De utána ugyan úgy rátudok tenni cuccokat?

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 05:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen!


Illetve nem teljes mértékben. Előfordúlhat néhány megabájtos eltérés a korábbi fájlrendszerhez képest. Ezen kívűl ott lessz rajta továbbra is az a boot szektor, amit a program rárakott. Valamint akár a fájlrendszer típusa is eltérhet a korábbitól.


Ugyanakkor, ha ezt meg kellett kérdezned, akkor talán észre sem veszed az eltéréseket.

2015. szept. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
biztos?
2015. szept. 9. 06:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod biztosan nem lesz semmi baja. Ha már nem kell a bootolhatósága és újraformázod akkor még apró méreteltérések sem lesznek (bármikor újra bootolhatóvá teheted).
2015. szept. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak utána formáznod kell az usbt (fat32).
2015. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit írtam, az biztos. Bár látom, javasolják az újraformázást, de szerintem arra csak akkor lehet szükség, ha a rufus -al NTFS -re formáztad és olyan eszközben (pl autórádió, DVD lejátszó...) használod, ami az NTFS -t nem támogatja. Minden más esetben maradhat úgy, ahogy van.


Nekem (bár nem rufus -al csináltam) boot -olható most is a PenDrive -om és fat32 fájlrendszerű. Gond nélkűl mehetnek rá adatok, boot -olhatok be két rendszert is. Vagy akár rakhatok rá még egy harmadik rendszert (telepítőt is) újraformázás nélkűl. Törölni is lehet rólla dolgokat, csak arra kell vigyáznom, hogy ne a boot -oláshoz szükséges dolgokat töröljem. Akkor ugyanis újra fel kellene a programmal azokat rakatni.

Egyébként egy Linux Mint és egy MS-ERD van most rajta.

2015. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!