Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Idővel saját magától elfárad...

Idővel saját magától elfárad az operációs rendszert?

Figyelt kérdés

10 hónapja raktam fel az OP rendszert.

Próbálom rendszeresen karbantartani: Letörölgetem a felesleges fájlokat, CCleanerezek, vírust keresek, stb.

Nincs több program fent mint 10 hónappal ezelőtt, mégis lassabb a rendszer.

Ez mitől van, ha igazából majdnem olyan állapotban van a gép, mint amikor ráraktam a rendszert? Ha formáznám, megint olyan gyors lenne mint ezelőtt.

Ez mitől függ?


2015. szept. 11. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha HDD-t használsz akkor érezhetően lassul, SSD-vel viszont minden nap olyan mintha frissen telepítve lenne.
2015. szept. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha merevlemez van a gépen akkor az is számíthat, hogy telepítéskor az OS rendszerfájljai sorban a lemez elejére kerülnek, viszont frissítések telepítésekor már össze-vissza, rosszabb esetben széttöredezve kerülnek telepítésre. Ezt orvosolni lehet olyan lemeztöredezettség mentesítővel, ami a rendszerfájlokat visszarendezi a lemez elejére.
2015. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:

Bezabál minden hülyeséget amikor szörfözöl a neten.

Hogy ugyanaz van rajta csak a látszat.

2015. szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom Windows-ról van szó.Az NTFS fáljrendszer az egyik óka mert az töredezik,a másik pedig hogy egy idő útán megtellik szeméttel.SSD-vel orvosolni lehet.(egy ideig)
2015. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
No igen, nem az „operációs rendszer” általánosságban, hanem leginkább a Windows.
2015. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5.+1.OFF:Linux disztrók-at nem igen láttam "elfáradni".
2015. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

Én 7 évig használtam egy gépen egy telepített XP-t napi 4-8 órában minden hétköznap.


Nem "fáradt el". A mai napig friss üde és ugyan olyan gyors mint korábban.

2015. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!