Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fontos, hogy a linux rendszern...

Fontos, hogy a linux rendszernek legyen swap partíciója ha nem, akkor hogyan töröljem már egy múködő rendszeren?

Figyelt kérdés

4giga ramom van.

kétmagos proci.

intel hd graphics.


2015. szept. 15. 05:10
 1/6 anonim ***** válasza:

1-et nem értek,de ez nem csak a te hibád.Miért nem lehet a teljes konfigurációt leírni?

"kétmagos proci"Ez lehet I3,Core Duo vagy Quad is,meg Celeron is...

"intel hd graphics"Ebből van több is,van olyan ami csak megjeleniti a képet és használhatatlan de van olyan is ami egész jó.

A kérdésre visszatérve.Igen fontos úgy hogy ne töröld le.

2015. szept. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne sajnáld azt a 4GB-t!

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy ssd vagy hdd? Mert ssd-t kár ezzel "koptatni" szerintem. Arra viszont figyelj, hogyha elfogy a ram, akkor fagyás lesz ha nincs swap. Továbbá a hibernálást is elfelejtheted...

2015. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koptatni?

Micsoda ha ez ennyire ártalmas a merevlemeznek akkor inkább használok windowsot. Fontos nekem az,hogy a gép ne legyen koptatva.


A windows jobban kímélei a merevlemezt?

2015. szept. 15. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A Windows az nem kiméli jobban.Folyamatosan töredezik míg a Linux(EXT4)nem.Úgy hogy a Linux jobban kiméli.
2015. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Windows alatt is van swap. (másnéven a virtuális memória lapozófájlja, és nem külön partíció hanem egy nagyméretű fájl alapértelmezetten a C: főkönyvtárában - pagefile.sys néven)


A swap nem koptatja a HDD-t (merevlemezt) illetve csak annyira, mint amennyire bármilyen más program, ami ír a merevlemezre, de SSD esetén minden lemezművelet számít, mivel az SSD memóriacellái csak korlátozott számban írhatók (olvasni végtelenszer lehet), így az SSD-ről általában áthelyezik másik meghajtóra. (de átlagos használatot feltételezve nem emiatt fog "elkopni" egy SSD sem, szóval nem kell megijedni)


Egyébként a Linux által használt swap méret attól is függ, hogy mire használod a számítógépet.

Szerintem átlagos otthoni használatnál 4GB felett akár el is hagyható, de 4GB-nál is elég 2GB swap.


Figyeld a használt swap méretét, az talán segít a döntésben.

[link]

2015. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az #5-ös írta! Ezért tettem idézőjelbe a "koptatni" szót. (Eleve egy SSD hogy tudna kopni? :D)

Szimplán arra céloztam, hogy SSD esetében és 4GB ram mellett célszerűbb elhagyni. Átlagos felhasználás mellett nem számottevő, de az ember próbálja csökkenteni a felesleges írási ciklusokat. Ez épp úgy vonatkozik a windowsra is. Azzal a különbséggel, hogy a linux legalább megkérdezi, hova tegye, míg a windows kérdés nélkül rács*szi neked a rendszerlemezre (tehát mondjuk az ssd-re is) és külön, utólag kell módosítani a helyét...

2015. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!