Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL-hez értők segítség?

EXCEL-hez értők segítség?

Figyelt kérdés

HOgy lehet megcsinálni h az évszámok alulra kerljenek? köszi

[link]


2015. szept. 17. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

a tartomány az =regio!$A$15:$o$17 legyen


Nekem így a 2013-as excel alapból betette lentre a dátumokat

2015. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 coopper ***** válasza:

Vagy Esetlegesen :


Kijelölöd a tengelyt jobb egérgomb a kijelölt tengelyen, a megjelenő menüből : Adatok kijelölése menüpont. A megjelenő ablak bal oldalán, ha három adat van, azt ami az évszámokat tartalmazza kitörlöd, a jobb oldalán lévő szerkesztés gombot megnyomod, A bejövő Tengely feliratok nevetű ablakban kiválasztod az évszámokat ($B$15:$O$17) OK és kész is vagy.


Kép : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtőknek ! A baj csak az h nekem régi excelem van 2003 as szóval ez a =regio!$A$15:$o$17 kód műáködött. És még annyit hogy ha legközelebb akarok ugyan ilyet akkor hogy kell ? mit jelöltem ki rosszul? h kell betenni az évsort alulra? Köszönöm sráécok!
2015. szept. 17. 17:46
 4/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Ugyebár ezt nekünk kéne kitalálni, hogy Te milyen excelt használsz - mivel itt mindenki gondolatolvasó


A másik dolog meg ilyenkor illene feltölteni az excel táblát valahová, hogy aki esetlegesen foglalkozni akar a problémáddal annak ne keljen nulláról kezdenie a dolgot, és esetlegesen igy a 2003-as excel is kiderült volna, mindegy, na.


2003-as excelben a következő a módszer :


1. Jobb egér gomb a diagramon, a megjelenő menüből "Forrásadat" menüpontot válaszd.

2. A megjelenő ablakban válaszd a Adatsor fület (2.-dik fül)

3. Itt válaszd a "A kategória tengely (X) feliratai

4. Jelöld ki az évszámokat

5. Okézd le, készen vagy.


Kép (Rajta van a kiindulási állapot, ahol 1,2,3, stb van illetve rajta van a végeredmény is ahol már 1850,1860, stb van az X tengelyen, a formázásokkal most nem foglalkoztam) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
óóóóóóóóóóó ennyi az egész? Köszi második! a gondolatolvasós dolog felesleges, nem voltam bunkó senkivel. na de köszi tényleg működik!
2015. szept. 17. 20:34
 6/7 coopper ***** válasza:

Igen ez igaz, tényleg nem voltál bunkó senkivel sem, viszont nem osztottál meg olyan infót ami pedig szerintem meg kellett volna osztanod : Excel 2003-as verziót használok.


Mivel én is dolgoztam kb 5-10-percet a második hozzászólásommal, gondolom az elő válaszoló is rászánt az idejéből 5-10 percet (elinditotta az excel, beirt néhány adatot, készitett egy diagramot, próbálkozott, stb,stb.)


Ha eleve leirod, hogy miben dolgozol, akkor célirányosan arra fókuszáltak volna a válaszok (gondolom én).


A jövőre nézve irom : ha problémád van és felteszel egy kérdést, és valaki veszi a fáradságot, hogy próbáljon Neked segíteni, akkor tiszteld meg azzal, hogy leírsz minden fontos infót, hogy az az illető aki segíteni szeretne neked ne dolgozzon hiába és mindennel tisztába legyen - és ezáltal pontosabban tud válaszolni a kérdésedre is.


Üdv.

2015. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen. A képet is azért töltöttem fel, hogy jobban el tudjam magyarázni. Üdv Neked is !
2015. szept. 18. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!