Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az elterjedt böngészők közül...

Az elterjedt böngészők közül valóban az Opera fogyasztja a legkevesebb RAM-ot, és használja legkevésbé a CPU-t?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A 3 legnépszerűbb között (ff , chrome , opera) alapértelmezett beállításokat használva igen.

Tűzróka fogyasztásán lehet csökkenteni , vannak erre kiegészítők meg about config beállítások is , azokkal már kb annyit vagy annyit se használ mint az opera.

Aztán ha a kevésbé népszerűeket is belevesszük akkor már messze nem az.

2015. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, az IE.

De csak azért mert a Windows -ba alapból integrálva van a fele a böngészőnek.

Illetve szinte semmi kiegészítő nincs ami növelné a fogyasztását.


Opera Chrome -ra épül, pár extra szolgáltatást leszámítva, illetve néhány speciális dolgot amit a régi operából áthoztak, semmivel nem jobb mint a Chrome.

Ugyan az a webmotor van alatta, csak más a külső.


Chrome böngésző sokat fejlődőt, pár extra funkciót kikapcsolnék de sajnos nem lehet, plusz azért igen csak RAM faló.

(pl. előtöltés, meg hogy mindent haza küld a google -nek)


Firefix jó, sok kiegészítő, gyors is, de RAM fogyasztása... :-(

2015. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1


És mik ezek a beállítások? Hátha egyszer tennék egy próbát. :D

2015. szept. 21. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:

about:config -on pl.

config.trim_on_minimize > tálcára helyezéskor aktív memóriából háttérbe rakja.

browser.cache.memory > val is lehet ügyeskedni, a cache mérete kisebb lesz, tehát kevesebb lesz gyorsítóba, így letölti újra a netről.

2015. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb kipróbálni: ennek a kérdésnek az URL-jét megnyitottam Chrome, IE, Firefox és Opera böngészőkben. (Chrome, Firefox és Opera esetében ugyan az a reklámblokkoló, ugyan olyan beállítássokkal volt bekapcsolva)

Az alábbiak a memóriafogyasztási értékek egy 32 bites Windows 8.1-es gépen a Chrome beépített mérője szerint:

[link]

2015. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam Chrome zabálja fel a gépet.

Operában kellemesen csalódtam,több éves Firefox használat után kerestem alternatívát és ahhoz képest,hogy elvileg Chrome motort használja nem lassul be huzamosabb használat után ellenben a Chrome-val..

2015. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

FireFoxi a 41 -es verzióval sokat javult. :-)

Tapasztalatom szerint 30~40% -al fogyaszt kevesebbet mint korábbi társai.

2015. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont azt cseréltem le minap,akadozott a flash kissé/elégé...

Olvastam utána és más is panaszkodott rá,kicsit megint eltolták a 41.01 verziót,pedig sokáig jó volt nekem.

Kénytelen voltam váltani..

2015. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!