Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 OEM mi lehet a...

Windows 7 OEM mi lehet a következmény?

Figyelt kérdés

Kérdés a következő :

Kaptam egy Windows 7 OEM cd-t ami már volt használatban előzőleg még is fel bírtam telepíteni egy másik gépre, így most 2 vason fut egyszerre ugyan azon rendszer ami elméletileg kizárt az OEM esetében.

A régi telepítésnél aktiválva van a win7 a mostani akciónál ezt nem tettem meg.

Több helyen találtam több dolgot de nem áll össze a kép akkor most hogy is van ?

Aktiválás nélkül lehet több gépen egyszerre ? vagy ilyenkor tilt a cd és kuka az egész ? esetleg a régebbi gépen fog letiltani a rendszer ? vagy csak az új telepítés fog 30nap múlva meghalni ?

--Az OEM felírat már a telepítés után tűnt fel--


Szóval a kérdés fő témája hogy milyen károsodások lehetnek ebből kifolyólag ?



2015. szept. 24. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi. Microsoft adatbázisában el lettek tárolva annak a gépnek az adatai, amiken aktiválták és nem tudod felhasználni más gépen. Kivéve, ha kalózkodsz.
2015. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jelenleg 2 gépen van ugyan az a win egyiken aktiválva van a másikon "fekete" nem is tervezem aktiválni . Ameddig nem szerzek eredeti dobozos wint addig következmények nélkül el tud futni 2 gépen aktiválás nélkül ?
2015. szept. 24. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Windows 7

Unlike Windows XP and Vista, failure to activate Windows 7 leaves you with an annoying, but somewhat usable system. According to a Microsoft developer blog post on "Microsoft Developer Network," if you don't choose to activate Windows 7 during installation, you will see an "Activate Windows Online Now" message in the system tray. If you don't activate then, you will see and "Activate Now" message every day from day four through day 27. Until day 30, you will get the "Activate Now" message every four hours until day 30. After day 30, you will get the "Activate Now" message every hour, along with a notice that your Windows version is not genuine whenever you launch the Control Panel. In addition, Windows 7 does not perform any system updates after the grace period. Finally, Windows will automatically turn your screen background image to black every hour – even after you change it back to your preference. This behavior continues until you successfully activate Windows 7.

2015. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!