Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan és milyen rajzolóprogra...

Hogyan és milyen rajzolóprogrammal készítsek képeket egy 2D játékhoz valamint mit javasolnátok nekem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ezeket próbáltam:

Gimp, Inkscape.

A gimpben egyszerűbb volt rajzolni de az eredmény nem szép mert kurzorral nem lehet olyan precízen mint a fixel.

A rajztábla pedig azért nem opció mert nem tudok rajzolni szépeket papírra sem. Úgyhogy az inkscape sem fog sokat érni még ha jól is nyomnám.


Az inkscape pedig azért nem megy mert nagyon bonyolult az alapokat youtub videókból kapartam össze de hiába mert mégsem tudom vele úgy huzogatni a vonalakat ahogy akarom.

Valahogy nem ál össze.


Gondoltam e arra,hogy össze szedjek e egy kis csapatot de belegondoltam és arra jutottam,hogy ez rossz ötlet és hogy miért is hát azért mert prgramozásban nagyon gyenge vagyok ezért egy olyan progival próbálkozom amihez nem kell programozói tudás. Nagyon jókat össze lehet benne hozni de ez sem megy még olyan jól a másik oka pedig az,hogy ki akarna egy olyan csapat tagja lenni ahol egy ilyen összekattingatós cucc a renderelő progi.


Amúgy ne becsüljétek le a progit nem olyan béna mint amiennek hangzik.


Szal kezdő vagyok és nemtudok jobbá válni mert nem tudok anyagot készíteni a projektekhez. Egy csapatba pedig egy amatőrnek semmi keresnivalója. Hát sajnos ez a szörnyú helyzet.


2015. szept. 25. 00:44
 1/4 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, miről beszélsz, de nem ártana akár csak valamicskét is megismerned a programokat. A Gimpben is tudsz tökéletesen pontosan rajzolni, ha nem egyszerűen az egeret rángatod, hanem kiaknázod a program lehetőségeit. Az Inkscape bonyolultságát meg nem tudom hova tenni. Ha a maguktól értetődőkön kívül 4-5 szimpla dolgot megtanulsz benne, máris tudod a lényeges fogások felét. A program maga is tartalmaz néhány bemutatót, amelyekből videók nélkül is többet megtudhatsz, mint amire általában szükséged van. Gondolom, a vége az lesz, hogy rájössz, mennyire elhamarkodottan ítéltél.

Ha ráérnék, legalább nagy vonalakban leírnám, mikre gondolok (ez még nincs egészen kizárva). Addig is, hadd idézzelek téged, egy kissé módosítva: Ne becsüld le a progikat, nem olyan bénák, mint ami_!LY!_ennek te látod őket. Nem ismered, nem tudod használni, ennyi az egész. Az a kérdés szempontjából érdektelen, hogy papíron mennyire jól rajzolsz. Olyan nincs, hogy a nagy csupasz tehetetlenségedből majd valami csodaprogram Supermanként kiránt. Ha fontos, leszel szíves tanulni.

Mindenesetre töltsd le a GIMP könyvet, mondjuk innét:

[link]

Remélem, egy kissé módosít majd ezen program képességeiről alkotott borús képeden is.

2015. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
Egyébként arról az apróságról egy szó sem esett a sirámaidban, hogy tulajdonképpen mit akarsz rajzolni. Linkelhettél volna valami képet, hogy mégis sejtsük a lényeget.
2015. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő válaszodat rosszabbra számítottam. :)

Ilyet szeretnék rajzolni:

Pálya:

[link]

Vagy:

[link]

vagy:

[link]


Vagy ilyet de ez az utolsót is úgy,hogy ne legyen pixeles.


Vagy ilyen charactereket csak szintén ne legyenek pixelesek.

pl

[link]

Itt a harcos csak ne legyen pixeles.

-------------------

Olyat is olvastam,hogy megcsinálni a pályát 3d be blenderben és akkor lehet hozzájuk árnyékot is csinálni de nekem csak 2d kell.

2015. szept. 26. 00:05
 4/4 A kérdező kommentje:

Beleolvastam a gimp könyvbe.

Sok hasznos dolog van benne de a legtöbb engem nem érdekel.

Rajzolni szeretnék megtanulni számítógépben nem pedig képeket manipulálni ezért utánnajártam,hogy van e az inkscaperól könyv és van hála az égnek inkább ezt fogom tanulni. Mert itt rajzolnak sokat.

2015. szept. 26. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!