Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel ismétlődő adatok törlése...

Excel ismétlődő adatok törlése lehetséges?

Figyelt kérdés
Azt szeretném elintézni, hogy van egy sorba rendezett táblázatban ismétlődő adat (pl. név), és hogy jobban átlátható legyen, csak egyszer szerepeljen az adott ember neve. Tehát ha egy névhez több rekord tartozik, akkor az első cellából törölje ki a nevet, de ne az egész sort törölje. Ezt meg lehet egyszerűen csinálni?

2015. szept. 28. 11:10
 1/2 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Feltételes formázás a név oszlopra -> ismétlődő értékek -> szűrj színre és töröld a cellák tartalmát
2015. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondoltam erre is, de annál kicsit több az a adat, hogy egyesével töröljem. Végül úgy oldottam meg, hogy beszúrtam egy új oszlopot és a következő képletet írtam be: =HA(B2=B1;"";B2). És ezt a képletet lehúzva a kívánt eredményt kaptam. :)

Még egyszer köszi az ötlete! :)

2015. szept. 28. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!