Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint (ubuntu 14. 04)...

Linux Mint (ubuntu 14. 04) alatt peap mschapv2?

Figyelt kérdés

Hosszú ideje küzdök az adott problémával, rengeteg fórumot elolvastam már, de továbbra sem működik!


Adott egy wifi hálózat: (pl UPC Wi-Free vagy főiskolai eduroam) PEAP MSCHAPv2 hitelesítéssel.

Először az ubuntu "network-manager" csomagjával próbálkoztam, hiszen "gyárilag" ezt tartalmazza a 64bites Linux Mint XFCE 17.2. Otthoni hálózatokra gond nélkül csatlakozik (WPA2) de a többire (PEAP) nem.


Tanácsként több helyen is olvastam, hogy próbáljam wicd-vel. Ekkor "bad password" visszajelzést kaptam, majd egy másik leírás alapján (megoldásként) eltávolítottam a network-managert és a hozzá tartozó (most már felesleges) csomagokat és beállításokat.


Ezen a ponton eljutottam addig, hogy gond nélkül felcsatlakozik a saját hálózatomra, majd a upc-re is, de kapcsolat bontása után már nem hajlandó újra felcsatlakozni az otthonira. Szintén "bad password" üzenet érkezik! Miért és hogy oldhatnám meg? (A wicd újraindítása sem megoldás, csak a gép teljes újraindítása után tudok újra csatlakozni!)


A segítséget előre is nagyon köszönöm!


(Tudok logot is küldeni, csak írjátok le, hogy melyik kell és akkor feltöltöm!)



#linux #Ubuntu #WPA/WPA2 #PEAP #network-manager #wicd
2015. szept. 29. 10:51
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
MSCHAPV2 esetén kell egy aláírás is. Normálisan a router ad egy hitelesített aláírást is, de sok helyen ehelyett egy önmaga által aláírttal oldják meg. Erre a hálózat-menedzserek Linux alatt háklisak. El kell kérni a hálózati aláírást, és beállítani. A bad password attól is lehet, hogy az aláírás-hitelesítő csomag is elment, nézd meg, van-e.
2015. szept. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A főiskolai hálózat esetén ez talán megoldható, de UPC Wi-Free-nél ez eléggé kivitelezhetetlennek tűnik. Lehet írok nekik ezzel kapcsolatban, hátha eljut valami kompetens emberhez is...
2015. szept. 30. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
wicd-vel simán működik
2015. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"aláírás-hitelesítő csomag" Ööö.. az pontosan melyik is? Lelkes amatőr szinten vagyok csak. :)


"wicd-vel simán működik"

Hát, a simán az túlzás. Sajnos nálam a fent említett hiba jelentkezik és eddig nem tudtam orvosolni. Lehet az ubuntu hibája, vagy valami más kavar be neki de kevés a tudásom, hogy magamtól megfejtsem a mikéntjét.



Egyébként írtam a UPC-nek egy féloldalas levelet ahol érdeklődtem a tanúsítvány beszerzésének módjáról illetve, hogy várható-e a linux rendszerek támogatása (magyarán support nyújtása részükről).


Egy kérdésemet sem sikerült megválaszolniuk:

"Sajnálattal közöljük, hogy a Linux operációs rendszer nem támogatott a Wi-Free szolgáltatásunk tekintetében. Egyéb operációs rendszerekhez az alábbi linken talál információkat:

[link]


Nyilván arra magam is rájöttem, hogy nem támogatott, hiszen ezért kérdeztem. Továbbá a levélben azzal indítottam, hogy CSAK linux rendszereket használok a háztartásban, erre elküldi, hogy a többi rendszert ők tökéletesen támogatják. KIT ÉRDEKEL? Mindenesetre tanulságos és most már tudom, hogy az ügyfélszolgálat az zsákutca lesz számomra, ezt nekem kell valahogy máshogy megoldanom...

2015. okt. 4. 01:53
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
Valamilyen certificate a csomag neve, úgy keresd.
2015. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek vannak fent:

[link]


Sajnos nem értek még hozzá kellő képen. Hiányzik még valami?


Köszönöm a segítséget! :)

2015. okt. 8. 12:57
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
A második és a harmadik az. Akkor marad az, hogy vagy a WiCD-t próbálod, vagy a hitelesítést próbálod beszerezni.
2015. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!