Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gifhez szeretnék saját keretet...

Gifhez szeretnék saját keretet hozzá adni. Valaki ismer erre programot? A legtöbb online felületet kipróbáltam, de nem oldotta meg a problémám.

Figyelt kérdés

A keretnek nem kell animáltnak lennie csupán a gifnek benne. De nem találok ilyen giftszerkesztő programot. Kifogytam az ötletekből (add border to gif stb.-ből)

Ilyesmire gondoltam: [link]



2015. szept. 30. 15:11
 1/5 tabaki ***** válasza:
2015. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ez sajnos nem sikerült mozgásra bírni. Lehet onnan kellene megoldani, hogy web videó köré, hogyan lehet fénykép keretet berakni.
2015. okt. 15. 13:55
 3/5 tabaki ***** válasza:

Szerintem meg inkább az alapoktól: Mivel próbáltad lejátszani, és milyen lépésekben csináltad a szerkesztést? Az nem zavarhat be sehol, hogy a linkelt macskás/banános videó nem GIF?


Maga a program garantáltan működik, itt közlök holmi együgyű példát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

Ne csak a böngészőben nézd meg, hanem légy szíves letölteni, és azzal a nézegetővel is próbáld ki, amit a többihez használtál. Az se ártana, ha te is feltennéd valamelyik kísérletedet valahová, hogy hátha találok benne valami furcsaságot.

2015. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az eredeti kép valóban webm típusú fájl, szóval lehet az eredeti kérdésem lett rosszul kiírva. Nekem talán a legpraktikusabb az lenne, ha YouTube videóból kivágott kb. 5 másodperces részlethez tudnék keretet beszúrni.


A gifeknél a Gimp nevű programmal sikerült részleges eredményt elérni, de van h egy 5 másodperces kivágás 100 képet eredményez, ami mögé mind egyesével utánaillesztem a képet, majd rá "mergelem' és egy az hihetetlen sok idő, meg most nem is sikerült, mert a gif fehér pixeles lett.


Kímélj légyszi, mert sosem foglalkoztam még ilyennel. :)

2015. okt. 15. 14:55
 5/5 tabaki ***** válasza:

A videóval az a probléma, hogy azt videószerkesztővel tudnád megcsinálni, én meg minden effélére Blendert használok, és azt nem ajánlanám neked igaz szívvel. Itt említünk egy-két lehetséges megoldást, csak éppen programot nem tudok hozzá megnevezni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

A téglalap alakú beillesztést mindenesetre sok szerkesztő támogatja.

Ha sikerül, akkor a videót animált GIFfé alakítod például Format Factoryval, de emlékeim szerint a VirtualDub is tud GIFbe menteni.


A másik lehetőség, hogy először GIF-et csinálsz a videóból, utána tovább bűvészkedel vele. A Gimphez van egy

Gimp Animation Package (GAP) nevű kiegészítő, amely többek között az összes fázisképre rá tudj tenni az alapképet, tehát pont azt orvosolja, amire panaszkodtál:

[link]

Igen, látom, hogy ez 2.6-os, de úgy tudom, a 2.8-cal is működik.

2015. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!