Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Win10 Pro-t...

Hogyan lehet Win10 Pro-t felrakni?

Figyelt kérdés
Vettem egy SSD-t, és UEFI Win10-et szeretném rárakni, de amit a telepítésnél a partícionálásig jutok azonnal kiírja hogy rendszerpartíciót nem talál és létrehozni sem tud. Próbáltam GPT-re formázni az sem ment, próbáltam partíciót létrehozni a consoleban a telepítőn belül az sem ment. Pendriveot nem tudok váltani mert nincs rá lehetőségem mert valamiért mindenkinek ugyanaz a Kingston 32Gb pendrive van. DVD olvasó nincs a gépházamban az nem igazán menne, de az SSD mint simán meghajtót felismeri és tudom használni csak telepíteni nem enged rá. Utolsó ötletem az, hogy a mostani alaplapom nem támogatja valamiért a Win10-et mert ha minden igaz akkor UEFI kéne neki, bár nehezen tudom elképzelni mert ismerősöm laptopjára is felment minden gond nélkül és az még BIOSos. Próbáltam ISO fájlt is rufussal rátenni pendrivera illetve azt is amikor a MediaCreationTool teszi fel nekem, hiába 64bit akkor sem megy.

2015. szept. 30. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Telepítéshez röviden:


1. Az alaplap BIOS-ában a SATA vezérlőt AHCI módra állítjuk.

2. Az oprendszer telepítésének idejére minden más adattárolót lehúzunk az alaplapról, az SSD-t a legelső ( 0 vagy 1) számozott SATA portra csatlakoztatjuk, és nem eszközölünk tuning beállításokat.

3. Nem fontos előre megformázni vagy particionálni az SSD-t.

4. Ha problémába ütközünk (pl. nem látja a BIOS az SSD-t, vagy nem látja a telepítő), akkor esetenként szükséges lehet egy körültekintéssel végzett BIOS frissítés, vagy firmware frissítés az SSD-n.

2015. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!