Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meddig fut egy Memtest86? egy...

Meddig fut egy Memtest86? egy régi laptopon már órák óta fut, az nem sok?

Figyelt kérdés

egyáltalán a progi befejeződik, vagy végtelen sokáig vizsgál és nekem kell leállítani?


És ha lefut, és nincsen hiba akkor az 100% vagy lehet hibás RAM attól még?



2015. okt. 4. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:

a memtest addig vizsgál,míg le nem állítod.

minél hosszabb ideig hagyod futni,annál esélyesebb,hogy megtalálja a hibát.

2015. okt. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tom Benko ***** válasza:
Órák óta? Pacipénisz. Legalább egy éjszakát futtasd, vagy este kikapcsolás helyett elindítod, és másnap, amikor hazaértél munkából/suliból, elintézted a családot/megírtad a házit/megittad a házit, megvacsiztál, akkor nézel rá. De láttam már egy hetes futtatást is.
2015. okt. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egyébként miért? mégis mit lehet annyit ellenőrizni? Nem olyasmi, hogy minden bitet kipróbál, hogyha elmenti vissza lehet-e kapni? esetleg többször? Mondjuk 512MB-nál ez nem olyan sok mégha 100-szor is csinálod meg. Szóval gondolom valami tök mást csinál, vagy milyen hiba lehet, amit így nem lehet kiszűrni, el sem tudom képzelni
2015. okt. 5. 10:29
 4/10 Tom Benko ***** válasza:
Mert van olyan hiba is, ami csak huzamosabb terhelés alatt jön elő észlelhetően, de bármikor beüthet véletlenszerűen.
2015. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem 5 percenként lefagy a gépem, ezért gyanakodtam memória hibára, ezesetben ha egy éjszakát fut a memtest és nem talál hibát, akkor valószínűleg nem a memóriával van baj?
2015. okt. 6. 15:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem ram hiba.

ha esetleg megkeresnéd a logfájlt,hogy mit ír akkor,amikor lefagy,előbb meglehetne tudni a hiba okát.

2015. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt írja ki:


[link]

2015. okt. 6. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem memóriahiba lesz.

Ezek hátha segítenek:

[link]

[link]

2015. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, hogy kiderül-e valaha mi a baj, nálam nem boot-nál van baj, hanem 5 perc múlva kb. leáll, és régen jó volt kb. 1 évig semmi baj nem volt, semmit nem installáltam soha pluszba, csak frissítve volt, és most is friss
2015. okt. 6. 17:58
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Akkor megvannak a régi kernelek. Bootolj be egyet közülük, ami még működött, és frissíts kernelt. A probléma forrása több független fórum szerint is agyonpeccselt ubikernel.
2015. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!