Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a hiba és, melyik op-t...

Mi a hiba és, melyik op-t válasszam? (bövebben lent! )

Figyelt kérdés

Szóval letöltöttem egy Win7 OP-t.

Ezt kiírtam rendszer képfile formában egy DVD+RW-re.

Mikor elindítom a gépemet akkor nem mindig olvassa be a DVD-t és ne tudok róla bootlni, de kitapasztaltam,h egy sikertelen próbálkozás után kikapcsolom a gépemet és hagyom álli egy 10-20 percet és mikor újra próbálkozok már lehet, h be olvassa és tudok róla bootolni, más gépeken rögtön beolvassa a lemezt... mi a hiba? (régebben a cd/dvd írom jó volt, most már nem az. Talán lehet ezzel valami összefüggés...)

És akkor ha teljesen véletlenül beolvassa a gépem a lemezt és róla bootolok akkor kiad nekem egy menüsort és választhatok a rendszerek közül:

-Win7 Starter

-Win7 HomeBasic

-Win7 HomePremium (ez van most telepítve)

-Win7 professional

-Win7 Ultimate

és az összes típus 86 bites (86x)

Mik a különbségek? Melyiket lenne érdemes telepíteni?

És én úgy hallottam,h a particionálás nem tesz jót a gépnek vagy én nem tudom minek. Ez igaz?

Válaszotokat előre is megköszönöm!


2010. márc. 15. 15:10
 1/5 Gyufikaaa ***** válasza:

Az 5 féle típus közül az Ultimate-t tudom javasolni,mivel ott tudsz mindenhez hozzáférni...

A particionálás nem tesz semmi kárt a gépben,a particionálás azt jelenti,hogy a winchesteren több meghajtót hozol létre,magyarul felosztod.. (C: meghajtó szokott általában lenni,de ha particionálod,akkor C: D: meg hajtót tudsz létrehozni,mintha 2 winchester lenne a gépedben..)

Winchester méretét figyelembe véve tudom javasolni,hogy hozz létre még1x particiót (jelen esetben D:-re gondolok),mert ha ne adj isten behal a rendszer és újra akarod telepíteni,akkor csak a C: meghajtót kell leformáznod,és a D: meghajtón megmaradnak a cuccaid...

Remélem tudtam segíteni :)

2010. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt: állítsd be, hogy az olvasód legyen az elsődleges meghajtó, és akkor be tudsz bootolni.

Másrészt: A particionálás nem tesz semmi rosszat, sőt inkább jót, mivel, ha van 2 külön részre osztott partíciód, akkor az olvasófejnek is kevesebb a dolga, többig bírja a winyó.

Harmadrészt: Ultimatet tegyél fel, de előtte szedd le a gépedhez szükséges driverek Win7-es változatait.

2010. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek de sajnos a legzavaróbb problémámat félreértettétek...=)

Elindítom a gépemet ott amikor kiírja a cuccokat akkor megnyomom az f11 et és beállítom, hogy a dvdről bootoljon

(de a bioszban is állítottam már és a végeredmény ugyan az lett mindig...) és nem tudott bootolni a lemezről, fekete képernyő, ott elkezd villogni egykis vonal ba felső sarokban ozt nem csinál semmit... de ha szerencsém van akkor viszont be tudja olvasni a lemezt (mint ahogy leírtam kell hozzá várni kb 10-20 percet) és akkor minden normális és tudom telepíteni az op-t és tudok partícionálni is. De mikor utoljára olvasta be a DVD-t és tudtam volna telepíteni akkor pont abban a pillnatban elromlott a billentyűzetem, nem tudtam megnyomni semmilyen billentyűt és tovább ált a lemezről való bootlásról XD

(most épp a tesóm billentyűzetét használom=) )

2010. márc. 15. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
BIOS-ban be lehet állítani, hogy USB-s bill.-t is észleljen telepítés közben. Lehet, hogy rosszul írtad ki a telepítőt vagy karcos a DVD.
2010. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ott a táblázat, hogy melyik mit tud.

2010. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!