Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom visszaállítani az...

Hogy tudom visszaállítani az Excelben a munkaterület méretét?

Figyelt kérdés

2007-es Microsoft Office Excelben készített táblázatomat valahogy elállítottam. Az új Excel táblázatokban az oszlopok IUV-ig vannak felosztva, viszont az én táblázatomban XFD oszlopig tart a felosztás. Ezzel nem lenne baj, de így nem tudok egész sorokat másolni egyik táblázatból a másikba, mert a sorok mérete nem egyezik meg.

Hogy tudom visszaállítani a munkaterületet, hogy megegyezzen az újonnan megnyitott táblázatok méretével?



2015. okt. 7. 11:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam az újonnan megnyitott táblázatban az utolsó oszlop nevét, IV az utolsó oszlop neve.
2015. okt. 7. 11:20
 2/4 CspCsj ***** válasza:
Kijelölöd az egész munkaterületet (bal felső sarokba klikkelve, vagy Ctrl+A kombinációval), majd az oszlopok-során jobbegérgomb > Oszlopszélesség > 8,43 az alapértelmezett érték > OK, ugyanezt a sorok-oszlopán jobbegérgomb > Sormagasság > 16 az alapértelmezett érték > OK.
2015. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Valamit félreértettem, nem jó választ adtam.


Milyen verziójú Excel programot használsz, ahol ez a gond?


Az Excel 2007 vagy újabb verzióiban a maximális oszlopszám 16384.

Betűkódra lefordítva:

XFD = 16384

IUV = 6652


Az Excel 2003 vagy régebbi verzióiban a maximális oszlopszám 256.

IV = 256


Ha 2007 vagy újabb verziót használsz, akkor esetleg nézd meg a Beállításokban a Mentés pontnál mi az alapértelmezett mentési formátum. Ha Excel 97-2003 munkafüzet (XLS), akkor állítsd át Excel munkafüzet (XLSX)-re.

2015. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

2007-es Excellem van, de úgy állítottam be (direkt), hogy .xls formátumba mentsen mindent.

És ezek szerint ez lehetett a probléma, mert én minden táblázatomat a régi formátum szerint mentem el, míg (mint utóbb kiderült) a kolléga, aki megnyitotta a 2010-es Officeban a táblázatomat .xlsx-be átmentette.

Még egyszer köszönöm a segítséget. =)

2015. okt. 8. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!