Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi kell ahhoz hogy játék...

Mi kell ahhoz hogy játék tesztelő/készítő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mindig is vonzott a számítógép főleg a játékok. Minden területen nagyon érdekes, és ki próbáltam már magam majdnem mindenben. Kis programokat készítettem, weboldalt, játék szervereket stb...Tanárom mindig is ösztönzött hogy ezen a területen tanuljak tovább, de nagyon rossz voltam mindig matekból, ezért nagyon kevésnek tartottam magamat hozzá. Abba hagytam a szakács szakmát, nem azért mert nem jártam iskolába, csupán szégyelltem a betegségemet, amire mára már korrigálva lett. Jelenleg bolti hetes és csontozóként dolgozom, nem ez volt az álmom és vágyam, de addig tökéletes még pénzt össze szednék a sulira. Gyerekkori álmom mindig az volt, hogy játékokat szeretnék készíteni, vagy tesztelni amit véghez is szeretnék vinni. Jelenleg 19 éves vagyok. Játék tesztelést úgy gondoltam, hogy egy elkészült játékot egy cégnél tesztelném. Általában minden játékot végig viszek, könnyen észre veszem a hibákat, és nem fényezésből de rohadt jó vagyok az ilyenekbe. Ritka az a ember aki elver bármilyen játékban, főleg ha rá érzek.:D Leginkább tanfolyam formájában gondoltam, de normális suli se lenne rossz. Örülnék ha megírnátok hogy milyen fajta végzettség szükséges hozzá. Válaszokat előre is köszönöm, további szép napot mindenkinek!:)

2015. okt. 8. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Jé, te vagy itt az első aki abból szeretne megélni hogy számítógépes játékokkal játszik, így nem kell számítanid komoly konkurenciára, kilincselni fognak nálad a játékkészítő cégek.
2015. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Játék tesztelést úgy gondoltam, hogy egy elkészült játékot egy cégnél tesztelném

elobb kicsitt nezz utanna hogy mit jelent igazabol jatekot tesztelni...

ha ezek utan nem megy el a kedved akkor is meg sorba kell allnod a tobbi pistike utan.

2015. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Keresem válasza:

Egy kis tudományos háttér:

(Ha kell tudok linket küldeni a kutatási eredményekhez.)

A számítógépes játékok ugyanazt az agyterületet támadják meg, mint az LSD, vagy bármilyen kábítószer.

(Csak egy példa: a súlyosan égési sérülteket számítógépes játék elé ültetik, mert kevesebb modfiumot kell adni nekik.)

A játékgyárak ezt a hatást szeretnék maximalizálni. (mert nekik ugyanúgy ez az üzlet, mint az első joint-et eladni a drog kereskedőnek.) Ezért keresnek játék tesztelőket.

A feladat: játssz és közben mérik a biometrikus adataidat. A cél hogy amikor csökken a függőség, akkor adjanak valamilyen adrenalin, vagy dopamin löketet, ami fenntartja a függőséget. (mikor engedjen egy kicsit jobban, mikor fokozza a nehézséget.)

Amikor játék teszternek jelentkezel, akkor azt vállalod, hogy kábítószert tesztelsz. (annak minden mellékhatásával együtt.) Ezért megfizetnek Téged. De vajon szabad-e.

Persze van, amikor hiba felderítéssel kell foglalkozni. Ez sem sokkal jobb, mert nem elég, hogy ugyanannak a pszichoaktív hatásnak vagy kitéve, hanem még egy csomó megszakításos kudarcod is lesz a hibák miatt.

Hosszú irodalomjegyzéke van ennek.


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hozzászólásomat mikor tiltják le. Amit írtm tudományos szakirodalommal alá tudom támasztani. Kedves moderátorok!

Hozzászólásommal fiatalokat szeretnék megmenteni.

Ne töröljék!

2019. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!