Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire biztonságos oprendsze...

Mennyire biztonságos oprendszer az XUbuntu?

Figyelt kérdés
Egy rokon munkahelyi gépéről lenne szó, így kapta meg. Mivel eddig én nem használtam, ő meg nem annyira ért hozzá, feltűnt, hogy nincs rajta semmi vírusirtó. Ráadásul amit nem értek hogy az alkalmazások menünél miért van egy Windows jel, és az alapértelmezett háttérkép miért szintén egy Windows jel?

2015. okt. 15. 17:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

savarianpunk,már megbocsáss,de az alap ubuntu az rendesen működik,sokkal kevesebb hibával és buggal,mint a mellékágai ( xubuntu,lubuntu,kubuntu )

kedves kérdező,egyszerűen nyisd meg a terminált,gépeld be ezt : sudo apt-get autoremove

enter,majd írd be a jelszavad ( írás közben nem fogod látni hogy írsz,de írja ) majd enter,és szépen törlöd a felesleges fájlokat,amik nem kapcsolódnak semmihez.

utána sudo apt-get update

majd sudo apt-get upgrade


sok sikert. :)

2015. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"de az alap ubuntu az rendesen működik,sokkal kevesebb hibával és buggal,mint a mellékágai ( xubuntu,lubuntu,kubuntu )"

Ezt megcáfolom mert sokkal több bug van benne mint mondjuk a Xubuntu-ban.A Unity az nem a bugmenteségéről híres.(nem divatból szidom,próbáltam és elég kiforratlan meg instabil)

Savarianpunk:Ezen már volt vitánk.A forkok is lehetnek jók és stabilak.Persze nem olyan stabilak mint az alap disztrók de megközelítőleg azok.Debian,Arch,Slackware és társai inkább türelmet,időt és hozzáértést igényelnek.Ha ez nincs meg akkor jön a folyamatos google-zés...(tapasztalatból írom)

Fork disztrók előnye hogy nem kell órákat konfigurálni stb. De képesek összeomlani,sokszor instabilak.De ezek is ugyan olyan gyorsak és szintén nem lassulnak.Persze van pár Windows-hoz hasonló disztró amiket valóban a kezdőknek ajánlanak.(Mint,Ubuntu,Zorin és társai)De nem mindegyiknek az a célja.Vannak olyan disztrók amik meg nem az a célja,hanem egy célközösség igényeinek teljesítése.

Kérdésre a válasz:Xubuntu-t én akkor ajánlom ha testre szeretnéd szabni az egész rendszert,de vannak benne problémák,bugok de az 1+ hogy nem omlik össze mint a többi Ubuntu variáns.Biztonság az alapja miatt van.GNU/Linux kernel + root jog engedéllyel való használata, így a vírusoknak nehéz dolguk van.Meg elég kevesen használnak így nem éri meg rá vírust írni,van rá de én eddig még 1-gyel sem találkoztam.

2015. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

*Ha testre szeretnéd szabni a kinézetét.

Ha meg teljesen akkor az Arch,a Gentoo...

2015. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
xubuntuban tényleg kevesebb a bug. Bár engem a xubuntuban az idegesít, hogy nem az egész magyar, de ettől eltekintve azt használom. ubuntuban tényleg több a bug, volt hogy nálam ki se kapcsolt. A xubuntut 3 éve használom, egyszer sem sikerült lefagyasztanom, hibát én még nem tapasztaltam nála. Windows vírus is kerülhet ubuntura- de nem tud mozogni a rendszerben. Nincs "tere", a vírusírtót pedig csak arra érdemes használni, ha a barátod gépe pl windows-os és, hogy ne vidd át rá, mert neki árthat. Csak kivizsgálni kell néha a rendszert, vírusírtó nem kell.
2015. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!