Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy alapból XP-vel megjelent...

Egy alapból XP-vel megjelent régebbi gép melyik rendszerrel gyorsabb? Linux Mint vagy XP?

Figyelt kérdés

Linux Mint Cinnamon vagy Windows XP Professional SP3 a gyorsabb egy régi gépen?

Mit érdemesebb rá telepíteni és miért?


2015. okt. 16. 17:13
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

A konfigurációtól függ, nem az hogy mivel jelent meg.

Jelent meg XP -vel gép több magos procival és min 2 GB RAM -al, amin a legkorszerűbb Windowsok is szépen elfuthatnak.

De ha nem komoly a gép, egy kisebb gépigényű Linuxal jobban jársz.

2015. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb egy szinten van, főleg ha XFCE ablakkezelővel telepíted. Előny, a linuxal szemben, hogy érkeznek rá biztonsági frissítések és a jogosultságkezelése alapvetően jobb, mint a windows-é.

Teljesítményben kb az XP szintjét hozza. Újabb rendszereknél egyértelműen gyorsabb lenne...

2015. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha régi a gép akkor cinnamontcfepejtsed el. Jó lenne ha leírnád milyen géped van.

2 javaslat:


-Linux mint xfce (32-bit)

-alapjáraton kb 250mb-t eszik

-jó kis felület sok lehetőséggel


- Lubuntu 14.04 (32-bit)

-alapjáraton kb 120 mb-ot eszik

-ahozz, hogy ilyen keveset eszik annak ára van.

- egy kicsit "buta" mint pl: Nincs kereső a menűbe, nincs ablak felezés, de arra jó, hogy megnyis egy böngészőt, fájkezelőt, szövegszerkesztőt stb...

Remélem tudtam segíteni.

2015. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam 2gb ramból 32%-ot zabált az xp, L.mint cinamon pedig 15-öt tehát kb fele olyan gépigényű. Nálam a linux lényegesen gyorsabb, azért használom.
2015. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Legfrissebb tapasztalataim alapján inkább WinXP, vagy 95, de igazából bármi, csak nem Linux.


Jópár éve használtam Linux-ot. Amit mostanság művelnek, az szánalmas. XFCE-t nem ajánlom, mert engem például nem engedett be egy friss install. Mindig visszadobott login screenre. Mindegy, hogy miért. A lényeg ott van, hogy hiába hirdetik, hogy a Linux tökéletesen alkalmas a Windows kiváltására átlagjúzeréknél, NEM AZ. Nem azért, mert nem tud annyit, hanem mert úgysem úszod meg, hogy valamikor ne cseszekedj a konzolban.


De tényleg jó lenne tudni, milyen a gép. Mert egy Win 7 butított verzió is elég sok gépen elfut.

2015. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Ezen az elven a windows is szar ha nem tudod használni. És én ott sem "úsztam meg", hogy ne cseszekedjek konzolban, mert egy ipconfig /release és ipconfig /renew parancsot másképp nem lehet kiadni. A win8/10 esetében pedig még több szolgáltatást kiszedtek a grafikus felületből. Pl, próbáld meg letiltani a hibernálást... és akkor ott van még a registry amihez szinte biztosan hozzá kell nyúlnod kézzel ha nem akarod hogy a win10 a beleegyezésed nélkül frissüljön pl..

Az XFCE kifagyása pedig jelentkezik xubuntu esetében (én is tapasztaltam) nem engedett be friss telepítéssel, de ez az adott fork hibája. Linux mint xfce alatt nem tapasztaltam, de arch vagy debian rendszerre húzott xfce-nél se láttam még ilyet!


Az pedig hogy le tudsz-e vele váltani egy komplett windows-t az attól függ mik az igényeid. Ha van egy speciális célhardvered amihez csak xp-hez adtak ki drivert és semmi más rendszeren nem bírható működésre, nyilván nem válthatod le. Átlag usernek pedig teljesen jó a linux, több emberen is teszteltem de a legfurább visszajelzés az, hogy nincs visszajelzés csak ha kérdezem, ugyanis hamar hozzászoktak hogy működik. Nem lassul, nem fagy, nem reklamál, csak szépen csendbe teszi a dolgát és működik. Pont azt teszi amit egy átlag felhasználó elvár egy rendszertől... mindez csak beállítás kérdése, amihez rengeteg segítség lelhető fel, továbbá a fórumok és facebook csoportok is rendelkezésre állnak.

2015. okt. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!