Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft excelben ez megoldható?

Microsoft excelben ez megoldható?

Figyelt kérdés

tegyük fel hogy van egy táblázatba A=1,B=2,C=3 adatom

ha simán összeakarom szorozni akkor =A*B*C és kiírja a négyzetbe, hogy 6. az lehetséges volna, hogy ne az eredményt írja ki a másik négyzetben hanem azt a három adatot amit összeakarok szorozni és mellé a másik négyzetbe legyen az eredmény?

egy számításhoz kellene és szeretném, hogy beírom a képletet D=A*B*C = 1*2*3 = 6 és ha változtatom az adatokat akkor változzanak az értékek is



2015. okt. 18. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

=ÖSSZEFŰZ("D=";A1;"*";B1;"*";C1)


Nem tudom kell-e hozzá külön magyarázat, ha bemásolod a táblázatba akkor adja magát. Ezzel a függvénnyel több szövegdarabot tud összefűzni, és működik a cellahivatkozás is benne (így mindig azt írja, amit az adott cella tartalmaz).


Sőt, ha egy cellában ki akarod írni a képletet és mellé az eredményt is, akkor megoldható:

=ÖSSZEFŰZ("D=";A1;"*";B1;"*";C1;"=";A1*B1*C1)

2015. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, pont erre gondoltam

és az angol excelben ez hogy van beírva?

2015. okt. 18. 23:18
 3/6 A kérdező kommentje:
már megtaláltam, angolul CONCATENATE
2015. okt. 18. 23:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Angol excelben "concatenate".
2015. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elkéstem vele :P
2015. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
esetleg olyan nem lehet, hogy a CONCATENATE-ben ne mutassa a számot csak 2 tizedesig, mivel 13 tizedesig mutatja mostan?
2015. okt. 19. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!