Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ír ki #Hiányzik-ot az...

Miért ír ki #Hiányzik-ot az Excel, amikor FKeressel próbálok kiíratni valamit, és simán rákeresek, akkor megtalálja? Egyetlen egy tételnél viszont működik. Nem értem, ugyanezt az eljárást használom, még 10-szer ebben a táblában, mégis ennél nem megy.

Figyelt kérdés

Borzasztó egyszerű a dolog. Két munkalapon van. A forráson két oszlop. Egy név és egy érték. A másik lapra szeretném kigyűjteni azoknak az értékeit, amelyen a függvény megtalálja a nevét az első oszlopban.

Egy tételnél találja meg egyedül, pedig szúrópróba szerűen próbáltam a többit is, és azok is ugyanúgy szerepelnek a táblában, mint az az egy kivétel. Miért nem működik? Ugyanezekhez az értékekhez már mindent kerestem, eddig jó volt...



#Excel #függvény #rohadt microsoft
2015. okt. 22. 12:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Itt egy magyarázókép, mert nem biztos, hogy érhetően sikerült körülírnom: [link]
2015. okt. 22. 13:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert eltolódik. Rakj egy dollár jelet $ a képletbe a mátrixba, tehát a referencia mátrix így nézzen ki és ezt másold végig.


A$1:B$100


példaként írtam. Szerinem legalább is ez szokott baj lenni.

2015. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az a probléma, mert a referencia táblázat el van nevezve, így emléletileg nem kell a $ jel, nem? De már próbáltam mindenhogy. Egyformára rendeztem, amennyire tudtam, de úgysem. És nem értem egyetlen esetben miért jó.
2015. okt. 22. 13:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Így néz ki: [link]
2015. okt. 22. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:

még olyasmi lehet, hogy a referencia táblázatodban / vagy a keresendőben van mondjuk egy space szóköz, kattints bele.


vagy valami miatt nem egyezik a kettő. Csak tipp.

Én open office-t használok.


De amúgy látom, van ahol megtalálja, akkor csak jó a képlet.

2015. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, de akkor nem találtam felesleges szóközöket, most viszont függvénnyel töröltettem ki, és működik már ez a nyavalyás. Köszönöm szépen!
2015. okt. 22. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!