Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LibreOffice Writer-be hogyan...

LibreOffice Writer-be hogyan tudok oldalankent különbözö labjegyzeket irni?!

Figyelt kérdés
Sajnos most ha az egyik oldalra irok egy labjegyzeket minden oldalon az jelenik meg.

2015. okt. 28. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a lábjegyzet lényege ha nem akarod egyformára ne lábjegyzetbe írd hanem sima szövegként a papír aljára
2015. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A lábjegyzet (footnote) lényege, hogy egy adott szóhoz horgonyt rendeljünk, majd ezt az oldal alján bővebben kifejtsük/megmagyarázzuk. A franc megette, ha minden oldalon megjelenne... Ez persze nem jelenti azt, hogy kézzel írjuk az oldal aljára!

A lábjegyzet nem azonos a lábléccel (footer)!


Lábjegyzet helyes létrehozása:

[link]


De egyébként különböző lábléc létrehozására is van lehetőség...

[link]


Ha pedig kifejezetten nagy dokumentumok (könyvet) hozol létre, akkor ajánlom a tex nyelvet. (keress rá!) Főiskolai könyvek íródnak benne...

2015. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a valszokat!

A Tex nyelv erdekelne de mi is ez pontosan nem talaltam most igy a googlebe semmit.

2015. okt. 29. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ezeket ajánlom első körben. Természetesen mind angol mind magyar segédletek is elérhetőek hozzá a néhány tíz oldaltól a többszáz oldalig. Elsőre kicsit bonyolultnak tűnhet, valójában pedig ha elkezded megismerni, akkor egy nagyon logikusan felépített szkriptnyelvről van szó.


Előjáróban annyit, hogy az egyetemi kiadványok javarészt LaTeX-ről beszélnek, de tapasztalatból annyit hozzáfűznék, hogy a XeTeX nekem jobban bevált. Multiplatform, tehát windowsra is van, de én linuxon használom, szóval a windowsos beüzemeléséről nincs infóm.

Szerkesztőnek a TeXstudio-t ajánlom.


Számos remek tulajdonsággal is rendelkezik, ugyanis matematikai képletek és grafikonok nagyon jó minőségben hozhatóak létre benne. Egyre jobb a támogatottsága (van olyan vektorgrafikus program is, aminek már van latex kimenete). Szóval a népszerűsége nem véletlen! (A wikipédia ezzel hozza létre a cikkekből a pdf állományt!)

Ismerkedj vele és ha elakadsz, olvass utána, keresgélj mert szinte biztos hogy lesz rá megoldás, de nem szabad feladni! Egyébként prezentáció is létrehozható vele!

Én az életrajzomtól kezdve a főiskolai jegyzetekig és a beadandókig mindenre ezt használom, de a szakdolgozatomat is ebben fogom írni hamarosan! :)

2015. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem mondani, hogy a bme-s könyvek nem teljesen naprakészek. Nem kell annyi hókusz-pókuszt beállítani a magyar elválasztáshoz vagy nyelvhez.


Én ezt szoktam beállítani XeTex-hez:


\documentclass[12pt,a4paper]{article}

\usepackage{fontspec}% font selecting commands

\usepackage{xunicode}% unicode character macros

\usepackage{xltxtra} % some fixes/extras

\usepackage{times}

\usepackage[magyar]{babel}


% Title Page

\title{}

\author{}


\begin{document}

Példaszöveg. árvíztűrő tükörfúrógép

\end{document}


(hoz figyelmeztetéseket a logban, tehát lehetne még finomítani rajta, de tökéletesen működik és hiba nélkül választ el minden magyar szót)

2015. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!