Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan adatmentő programot...

Olyan adatmentő programot keresek, ami nagyméretű könyvtárakat nagyon gyorsan szinkronizál, a módosított fájlokat is gyorsan megtalálja? (bővebben lent).

Figyelt kérdés

Egyszer szinkronizálja a könyvtárat, majd utána kizárólag a módosított fájlokat (amelyek az előző mentés óta a forráshelyen módosultak) másolja át. Szeretném, ha nagyon rövid idő alatt megtalálná a módosított fájlokat és nem keresné őket több mint egy óráig, tudom hogy nagy és szerteágazó könyvtárstruktúra esetén (amely kis fájlokat is tartalmaz) ez nehézséget okozhat, de hátha van program, amely ezt meg tudná oldani.

Windows és Linux alá is érdekelne megoldás.

Legjobb az lenne, ha egy olyan megoldás lenne, amelynek van parancssoros változata és Linux, valamint Windows alatt is működik.

Rsync programmal az a probléma, hogy sokáig keresi a fájlokat, amelyek időközben módosultak, nem tudom van -e ennél gyorsabb program.

Tehát nem a másolás sebességével van problémám (lokálisan egyik merevlemezről a másikra történik), hanem a módosított fájlok keresésének sebességével.

Nem szeretném Windows saját megoldását használni, se valamilyen NTFS feature-et, se NAS-t venni vagy RAID-et használni a probléma megoldására.



2015. nov. 1. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Linuxról fingom sincs, Win-re a Robocopy pont ezt csinálja. Lan-on is pár perc alatt lezavar egy több tízezer fájlos tükrözés frissítést + az új anyagok másolási ideje.
2015. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy a robocopy és hasonlók az archív attribútumot nézik, ha ez be van kapcsolva akkor a fájlt másolják, ha nincs, akkor úgy veszik, hogy "már át lett másolva" én pedig nem tudom garantálni, hogy csak archív attribútummal kerülnek fájlok a forrásba...

Egyébként ha 200 GB körüli, 90 ezer fájl felett is gyorsan megtalálja hogy mi lett módosítva?

2015. nov. 1. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!