Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel készíthetnék bootolható...

Mivel készíthetnék bootolható Windows 98 USB-t?

Figyelt kérdés
Próbáltam a YUMI-t, a LinuxLive USB Creator-t, az UNetBootIn-t és a Rufus-t, de egyik listáján sem volt rajta a Win98.

2015. nov. 7. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne csodalkozz, hogy egyik listan sincs rajta.

Nade az a kerdesem: most komolyan - mire kell?

Ha regi gepre kell, egy oprendszer, vagy a Small, vagy a Puppy Linuxot redd fel ra. ESetleg meg a WinXP az, ami szoba johetne... .

A linuxok rajta vannak a listakon, de a a Windowsok nem. Oket kulon kell leoltened es ugy kell, ootolhato pendrive-t, vagy particiot csinalni. Viszont, mint mindig kiallok amellet, hogy Win helyett, Linuxot tegyel fel ra. Ezerszer jobban jarsz.

Persze ha egy, mai geprol lenne szo, akkor nem mindem aton ajanlanam a Linuxot, de egy, osoreg geprol van szo.

2015. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a 98 megvan isoban akkor [link]

Amennyiben egy régi gépre szeretnéd telepíteni akkor értelmetlen mert azok nem bootolnak usb eszközről.

2015. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

@1-es hozzászóló: Arra, hogy mindenféle emulátor nélkül játszhassak DOS-os játékokkal. Mert felraktam a D-Fend Realoaded-ot a Win10-et futtató laptopomra és minden kiválóan fut, de a Carmageddon-t hiába konfigurálom be úgy, hogy sokkal több erőforrást kapjon, mint szükséges, ~5-6 FPS a maximum. Minden lehetséges beállítást megnéztem, de még így is akad. Verseny után meg csak egy fekete képernyőt kapok. Újratelepítettem már mindent: a D-Fend-et, a Carmageddon-t és a DOSBox-ot is, de semmi változás.

@2-es hozzászóló: annyira nem régi a gép. Egy 2004-es DELL irodai gépről van szó 512 MB RAM, 40 GB HDD, Intel Pentium 4 CPU. Window XP vlt rajta, de az utóbbi időben már az is nehezen. GParted-dal letakarítotttam róla mindent és úgy raktam újra az XP-, de csak rosszabb lett.

2015. nov. 7. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Igy mar, mas: ha DOS-ra faj a fogad, akkor tegyel egy probat a FreeDOS-al: [link]
2015. nov. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

@Krekonex: letöltöttem a hivatalos oldalról a FreeDOS 1.1-et, készítek egy bootolható pendrive-ot és amikor telepíteni szeretnén azt írja: FreeDOS didn't find a drive to install FreeDos from.

@2-es: Nem fogadja el az iso fájl. Valami nem tetszik neki, pedig virtuális gépet már húztam fel azzal az isoval. CD-re nem tudom kiírni, mert a gépem nem hajlandó CD-ről indulni (csak HDD-ről és USB-ről), pedig egy hibátlan XP telepítőlemezzel próbáltam (amivel a sikertelen bootolás után) a másik gépemen probléma nélkül felhúztam egy Windows XP virtuális gépet.

2015. nov. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!