Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » IGO telepítési hiba!?

IGO telepítési hiba!?

Figyelt kérdés
Van egy Airis T620-as GPS-em. Arra szeretnék felrakni egy Igo8-at. Leszedtem, rápakoltam egy SD kártyára, betettem a gpsbe megkeresem a mappáját az sdkártyànak el akarom indìtani az Igo8.exe fielt tölt ès ezt a hibaüzenetet kapom: "program database cannot be found" elvileg valamit a sys fielban kéne áttírni de nem tudom mit :/ Valaki tudna segíteni? :/

2015. nov. 8. 22:08
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Rengeteg igo fórum van (magyar is), ott részletesen leírják, hogy minek milyen könyvtárban kell lennie!

[link]

Itt látod minek hol kell lennie.


Sys.txt-ben valószínűleg hibás az elérési út:

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8" ; change this if applicable

sdcardpath="\Storage Card"

exe=""

data="\Storage Card\igo" ;custom,save

content="\Storage Card\igo\CONTENT"


Itt a Storage Card lehet akár SD Card, vagy MMC Card is, függően hogy épp milyen kártyát raksz bele, vagy windows-on belül minek nevezted el a kártyát.

A fenti példában az igo is helytelen, mert gyárilag Igo8 (app="%SDCARD%/iGO8" ahogy itt is szerepel), de ehhez képest lejjebb már Igo szerpel csak. Szóval az ilyen félreértéseket érdemes tisztáznod a sys.txt-ben és utána el fog indulni.

Ami fontos PDA-k esetében, hogy ha át is állítod a SirfTech programmal SIRF-re (34000 sebességgel), az csak addig marad úgy, amíg nem indítod újra a kütyüt vagy nem merül le 1x teljesen. A NMEA 4800-on is tökéletes és az az alapbeállítás. Ha esetleg indítás után nem talál műholdat, lehet ez is egy beállításban fixálva van, hogy ne keresse a GPS-t, hanem kézzel van megadva:


[gps]

background_navigation=1

logging=0 ; see also mydata.tracks

port=2

baud=38400

source="nmea"

disable_advanced=0

default_latitude=48.857004 ;This and the following line determine the

default_longitude=2.294760 ;starting postion on the map before GPS is found.


Ebben a példában pl. eleve rossz a BAUD érték, mivel a NMEA csak és kizárólag 4800-on sugároz, ha feljebb állítod, megy vele, de ugyanúgy csak 4800 adatot kapsz és a többi az hiba, azaz csak a kütyüt lassítja.

Az alsó 2 koordináta pedig a kiindulási cím (érdemes otthoni értéket beírni).

De ha az egész gps blokkot törlöd, akkor magától fogja felismerni a portot és sebességet is.

2015. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!