Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mondanátok a animáció készítő...

Mondanátok a animáció készítő programokat? Lehetőleg olyat amibe valahogyan lehet gimp-ből képet berakni, de más is jó.

Figyelt kérdés

Olyan van amibe lehet egy gimpben előre elkészített képet berakni? Úgy értem hogy a kép mondjuk külön rétegekkel és hátérrel van megcsinálva és ezt áttenném a programba ott pedig mondjuk külön tudnám mozgatni a rétegeket. Nem tudom ez lehetséges- e, fogalmam sincs hogy működnek ezek. :D

De ha ilyen nem létezik jó az olyan is amivel ugyanúgy lehet rajzolni, külön háttér, mozgatható rétegek. Tehát ne kelljen külön-külön megrajzolni minden egyes képet.

Utoljára pedig, ha esetleg valaki tud nekem ötlete adni, hogy hogy lehet animációt csinálni simán csak gimpben, és esetleg még egy vágó programmal, annak is hasznát venném!

A válaszokat előre köszi, fontos lenne!;



2015. nov. 19. 19:21
 1/3 tabaki ***** válasza:
100%

Egyszerű játszadozásra alkalmas például a Pivot Stickfigure Animator. Nagyon jó kis progi, !!!DE!!! újabban a Google a hivatalos honlapját bejelentett rosszindulatúprogram-terjesztőként tartja számon. Több tesztet olvastam, amelyek szerint vírust vagy Malware-programot valójában nem tartalmaz, viszont adware-t (vagyis a szponzorokat reklámozót) igen. Ezt sem tartom egészen tiszta ügynek, ezért jó szívvel nem merem javasolni. Ha mégis úgy gondolod, hogy vállalod a rizikót, könnyen megtalálod. A program, nevéhez híven, pálcika-animációra való, de bele tudsz illeszteni bitképeket is, jellemzően átlátszó hátterű PNG-képrészleteket, és azokat ugyanúgy animálhatod.


Egy másik kitűnő pálcika-program a Stykz: [link]

Ebbe nem tudsz bitképeket illeszteni, mindent helyben kell megrajzolnod, vektorgrafikusan.


Sokkal összetettebb, ezért bonyodalmasabban használható a Synfig Studio: [link]

Nem mondom, hogy hamar kitanulod, mindenesetre elvileg mindent tud, amire szükséged van.


Még bonyolultabb, már egészen komoly szoftver a Blender: [link]

Ez eredendően 3D-szerkesztő és -animáló program, de a bitképeket is képes beolvasni (tulajdonképpen 3D-tárgyként, sík lapok formájában), és ezeket a Blender kifinomult animációs rendszerével tudod mozgatni. Ez a honlap éppen ezzel foglalkozik:

[link]

Bővebb információért keress rá:

[link]

(Igen, még a régebbi változathoz adták ki, de állítólag 2.8-ban is működik.)


A Gimphez is létezik animációs csomag, őszintén szólva semmit sem tudok róla, csak valami kis Gif-animációhoz próbáltam ki valaha, semmiféle mélyebb tapasztalatom nincs róla:

[link]

(Igen, még a régebbi változathoz adták ki, de állítólag 2.8-ban is működik.)

Természetesen Gimppel az animációs csomag nélkül is készíthetsz rajzfilmet, csak meglehetősen fárasztó, bizonytalan eredményű és unalmas munka: A különböző rétegeken megrajzolt képelemeket a kívánt helyzetbe mozgatod, és exportálod a képet, és végül az így elkészített képkockákat összefűzöd egy videószerkesztővel. Én erre is javaslom a Blender kiváló videószerkesztőjét:

[link]

...de jól használható a MonkeyJam is: [link]

Az utóbbiról itt írok: [link]


Az animáló programokban nem tudod a réteges képet használni, hanem külön képekbe kell elmentened a képelemeket, átlátszó hátterű PNG-képekbe. Ha a Blendert némiképpen kitapasztalod, abban megteheted, hogy minden elemet egy képre helyezel, és az úgynevezett UV-térképpel teszed a mozgatni kívánt formákra. Példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..


Általában is ajánlom a Blendert, mind animálásra, mind vágásra. Egyáltalán nem könnyű program, viszont nagyon sokat tud. És, ki tudja, talán még a 3D-animációra is kedvet kapsz általa...

2015. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Hoppá, ez a sor fölösleges az első helyen, vagyis csak a Gimpre vonatkozik:

"(Igen, még a régebbi változathoz adták ki, de állítólag 2.8-ban is működik.)"

2015. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor a csak gimpes animálást inkább hanyagolom. A blendert egyszer régen már használtam, de bonyolultnak tűnt, úgyhogy csak 1x-2x próbálkoztam vele de akkor most újra megpróbálom! Szóval nagyon köszi a sok-sok ötletet, tényleg jól jött! :D
2015. nov. 20. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!