Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ramcubed - Átverés vagy sem?

Ramcubed - Átverés vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy Ramcubed nevű gyerek a Youtube-on, és mindenféle olyan videókat pakol föl, amelyekben olyan tökegyszerű praktikák vannak Win7-re, amitől ÁLLÍTÓLAG sokkal gyorsabb lesz a gép + a net. Na most én kipróbáltam egyet közülük, pontosan a "How to speed up your computer (Part 3)" címűt, erre az történt, hogy a laptopom képtelen volt felboot-olni, egy bizonyos kékhalálos error üzenettel újraindult állandóan, még a rendszer-visszaállítás sem segített, végül csak a safe mode-al sikerült helyrerázni.

Szóval egy hozzáértő szaki nézzen már rá legyen szíves ezekre a videókra, hogy a többi ötletet érdemes-e véghezvinni, mert nemigen akarnék helyrehozhatatlan hibát. Ráadásul sok ember azt írja a kommentekben hogy "fúdejó meg hűha most 10000%-al gyorsabb lett a gépem köszi" és hasonlók, míg mások meg pont úgy jártak mint én. Hogy van ez most akkor? Megjegyzem annyira nem vagyok expert a computerekben, lehet hogy én voltam a lökött és félrenyomtam valamit? Pedig mindent pont úgy csináltam, ahogy el volt mondva, meg ahogy mutatva van.


Ilyen gépem van:

[link]

64 bit-es Win7 van rajta.



2015. nov. 20. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi olyat nem csinált, ami problémát jelenthetett volna. Mindenesetre msconfigban a processzort és memóriát felesleges állítani, max. akkor kell babrálni vele, ha valamiért nem ismer fel minden processzormagot/modult.
2015. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aham. Azokkal eddig nem volt gond, legalábbis remélem, a win szerencsére látja mind a 4 magot, meg az affinitásban is alapból be van nyomva mind a 4. Olyan választ is kaptam, hogy legmagasabb számként sikeresen 4 procit állítottam be boot-ra, de mivel csak 1 van a gépben, ez okozta a problémát.

Ami igazán érdekel, hogy az internet gyorsító ötletei mennyire megbízhatók.

Vagyis a cmd-ben azokat a bizonyos regsvr32 meg netsh interface tcp set global autotuning meg az ipconfig-os parancsokat meg lehet adni nyugodtan, meg a system.ini-be is bele lehet írni, illetve a custom DNS szerver is megadható, max. nem lesz semmi hatása?

A netesek közül eddig csak a legelső tippet, a GPedit.msc-s bandwidth limit-hack-et próbáltam ki, azzal nem volt gond, bár hatást sem vettem annyira észre...

2015. nov. 20. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Van, akinél segít, van, akinél nem. Őszintén megmondom, hogy annak sincs semmi értelme. Értelemszerűen nem fog megnőni a letöltési sebesség tőle 50-60MB/s-al, az egyetlen, amit befolyásolhatna, az az oldalak betöltése. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy megér-e annyit, hogy 1 másodperccel töltődjön be valami, hogy lehet fordítva sül el, és onnantól kezdve szenvedni fog a hálókártya, lassabban fog elindulni a számítógép, míg azt nem tölti be, akármi.


Nem nyersz vele annyit, hogy megérje szórakozni vele.

2015. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmmm...

Igazából maga a gép meg a net is rendben van, egyik se tetűlassú, sőt. Ami hajtott, mindössze a kiváncsiság, meg már gondoltam megkérdezem, mások mit gondolnak minderről.

Mert amilyen egyszerűnek tűnik, ezekszerint olyannyira lehet ennek is árnyoldala (mint ahogy talán mindennek).

Valószínűleg inkább hagyom akkor, igazából nem vártam én se csodát ettől az egésztől. :]


Thx!

2015. nov. 20. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!