Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben FKERES függvénynél...

Excelben FKERES függvénynél lehet olyant, hogy ne az első oszlopban legyen az, amit keresni szeretnék?

Figyelt kérdés

Pl Nekem a B oszlopban vannak az országok kódjai (BEL, HUN,...) és az A oszlopban vannak a nevek (Belgium, Magyarország,...)

Egy külön munkalapon csak annyi szerepel, hogy BEl, HUN és ezek mellé kellene nekem a név. Ha az lőző munkalapon nem fordítom meg a Belgium-BEL oszlopsorrendet BEL-Belgiumra, nem jó érték jön ki.

Lehetséges ez esetleg valahogy, oszlopcsere nélkül?


2010. márc. 20. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem elegáns, és lehet, hogy nem is mindig alkalmas megoldás, de én ilyenkor a következőt szoktam tenni; a te konkrét példád alapján:

- az első oszlop adatait bemásolom a használt táblázat jobb széle utáni oszlopba és a betűszint ugyanolyannak választom, mint amilyen a háttérszín. Így ott vannak az adatok, de nem látszanak; a táblázat, látszólag, változatlan.

- Ha „BEL”, „HUN” stb. adatot akarsz keresni, akkor a keresőtábla megadásakor az ezeket tartalmazó oszlop (nálad B-oszlop) legyen a bal szélső és az másolat-oszlop az utolsó.

- Az eredményt a „láthatatlan” oszlopból kell venni (azt kell megadni, hogy az adott keresőtáblázatban – ahol a B-oszlop, azaz a 2. oszlop az első – hányadik az új oszlop).

Vagyis, ha 45 sorod van és a „láthatatlan” oszlop a „K” oszlop (ami e teljes táblázatban a 11.); akkor =FKERES(„HUN”;B1:J45;10). Hogy a HAMIS, illetve IGAZ paramétereket használod-e, az a te meggondolásodtól függ.

2015. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!