Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux telepítés kérdések?

Linux telepítés kérdések?

Figyelt kérdés

Szóval, egy Ubuntut szeretnék telepíteni Windows 7 mellé és pár dolog nem tiszta:

Először a windowst telepítem,a rendszernek 40 gb-ot hagyok. Lesz még egy adat partíció és még a linux.


A kérdéseim:


1. A linuxnak 20 gb szabadhely elég? Amire használom: LaTeX, Gnuplot, c-programozás.


2. Mi az a Swap partíció, szükségem van olyanra és ha igen akkor mekkora legyen?


3. A linux alatt látni fogom az adat partíciót?


4. Ha jól tudom az ubuntu telepítője egyszerűbb mint más linuxoké, és rendelkezik grafikus telepítőfelülettel? Valamint csinálhatok belőle egy bootolható pendrive-ot mint a windowsal?(ez universal usb installer-el csinálnám)


5. Ha bekapcsolam a gépet kiválaszhatom majd az oprendszert vagy kell valami beállítás hogy az a választó képernyő megjelenjen?


6. A folyamatot tekintve ez így jó?

Formázom a lemezt-windows telpítővel(dvd) a partíciók kijelölése-windows telepítése-linux telepítése(pendrive),


7. más dolgom van? a linux telepítésnél valami beállítás amiről tudnom kell?


Köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 22. 13:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Játékra és filmezésre még mindig jobb."

A játék okés, de a film részét nem értem. :o

2015. nov. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

win mellé ubi : https://www.youtube.com/watch?v=WcgX-FvgRbw

néhány windows program alternatíva ubin : https://www.youtube.com/watch?v=S1eUSfFpinc

és az ubin lehet játszani is : https://www.youtube.com/playlist?list=PLvmf9fboIYmaAKnZZbbyx..

egyébb kérdésed lenne,írj privátba.

2015. nov. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Tom Benko ***** válasza:
Játékra szoszo, filmezésre biztosan nem.
2015. nov. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Sikerült feltenni, minden jó az egér kurzort leszámítva, mert az gyakran villog és el is tűnik pár másodpercig. Telepítettem a bublebeet, de nem segített van valami ötletetek?


Illetve vírusirtóra szükségem van? driverekre?


A programokat többnyire paranccsal vagy alkalmazás központtal szeditek, esetleg vegyesen?


milyen hasznos programokat ajánlotok?


van valamilyen fórum vagy wiki oldal ahol hasznos dolgokat lehet találni és ubuntu specifikus?


Köszönöm!

2015. nov. 28. 23:59
 15/22 anonim ***** válasza:

mc - ez egy fájlkezelő a terminálban.

Gimp - képszerkesztő

2015. nov. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ubuntu specifikus oldal : [link]

driver telepítés egyszerűen ( windowson sokkal bonyolultabb ) https://www.youtube.com/watch?v=h4Dt9nBcSBg

hang alapból pulseaudio

ha komolyabb elakadásod lenne,keress privátba.

2015. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Tom Benko ***** válasza:
100%

A kurzor villogása lehet, hogy sima X.org probléma, valószínűleg nem a jó drivert tölti be. Milyen kártya? Milyen driver van telepítve?

Vírusirtóra nem igazán lesz szükséged, a driverekre sem túl jellemző, az X.org az egyetlen, amihez kellhetnek, de az meg egy csomót hoz magával. Általában a videokártya igényelhet drivert, a többit natívan meghajtja a rendszer.

Én magam paranccsal szedem, kényelmesebb és átláthatóbb.

2015. nov. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mentek a zöld kezek. A kurzor probléma megoldódott.
2015. nov. 29. 13:00
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"A programokat többnyire paranccsal vagy alkalmazás központtal szeditek, esetleg vegyesen? "


(Linux Mint 13)

Nagyrészt a szoftverközpont alap forrásaiból, ritkán utólag hozzáadott tárolóból, még ritkábban forrásból. Például én Gnome Commander fájlkezelőt használok, és a legfrissebbet csak forráskód formában találtam meg, és helyben fordítottam. Vagy pl. tárolót fel kellett vennem a friss Gimphez, Blenderhez.


"vírusirtóra szükségem van?"

Nem igazán. Tűzfalat lehet állítgatni, ha gondolod, de külön vírusvédelem otthoni használatra nem szükséges. Nem mintha nem lenne rá vírus, de még nem volt olyan, hogy egy fertőzés globálisan végigszaladt volna Linuxos gépeken, a Winnel viszont elég sokszor megesett már.


"milyen hasznos programokat ajánlotok?"

Attól függően, milyen terület érdekel:

Avidemux (audió-videó konvertáló), Gnome Subtitles (nagyon okos kis feliratszerkesztő), Kid3 (audio, pl. mp3 tag szerkesztő), Audacity (hangrögzítő és szerkesztő), Transmission (szerintem okos kis torrent kliens, mindent tud, amit a többi), Libre Office (mint a Win Office), Gnome Commander (alábecsült, de elég jó fájlkezelő, 1.4.7 verzió), Stellarium (népszerű égbolt térkép, bár nekem inkább a Skychart (Carte du Ciel) jött be), Oracle VirtualBox vagy VmWare Player (virtuális gépek), UnetBootin (bootolható pendrive készítéshez),

stb.... :)

2015. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
+ VLC Player (filmnézéshez)
2015. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!