Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom beszkennelni...

Telferi kérdése:

Hogyan tudom beszkennelni rajzaimat? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Hogyan tudom beszkennelni a rajzaimat úgy, hogy fel tudjam tölteni a DeviantArt-ra? Milyen program kell hozzá?

2015. nov. 24. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem program kell hozzá hanem egy szkenner, vagy egy multifunkciós nyomtató ami tud szkennelni is.


Másik lehetőség hogy elviszed egy olyan üzletbe, ahol foglalkoznak szkenneléssel.

2015. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
100%
Ideiglenes megoldásként le is fotózhatod őket, ha véletlenül van egy normális fényképezőgéped.
2015. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
100%

A szkennelés azért lényegesen jobb, mint a fotózás, mert nem lesz torz a kép. A fényképezőgépeknél (objektívtől, látószögtől függően) szinte mindig van egy kis (vagy nagyobb) párna- vagy hordó torzítás.

Persze attól függ, mekkorák a rajzok.

Igaz, azt is meg lehet oldani, hogy nagyobb raj esetén több darabban beszkennelni, majd valamilyen képszerkesztőben összerakni.

Végül pedig: az is kérdés, hogy a DeviantArt milyen formátumban kéri a képet. Legjobb már eleve abban szkennelni.

Ami pedig a programot illeti: a szkennerhez általában adnak valami keretprogramot, amivel használni lehet. De megoldás az is, ha egy képszerkesztő (esetleg jobb képnézegető) programon keresztül szkennelsz (általában "Behozatal" vagy "Képdigitalizálás" néven szokott elérhető lenni), aztán úgy mented el.

De - mint már előttem is olvashattad - értelemszerűen szkenner az kell hozzá...

2015. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Köszönet Lajos54nek, amiért jobban kifejtette helyettem. Igen, ezért ideiglenes megoldás a fényképezés, még tűrhető objektív esetén is -- ha a DeviantArt nem is igényli ezt a pontosságot.

P.S.:Köztünk legyen mondva, a naivitásod alapján a számomra az is kétséges, hogy a rajzaid érdemesek-e már a szélesebb körű publikálásra. Előzetesként itt is bemutathatnál egyet-kettőt, hátha tudunk róluk érdekeset mondani. Ígérem, könyörtelen leszek. Referencia: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2015. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!