Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pdf Doc konverter?

Pdf Doc konverter?

Figyelt kérdés

Mivel tudnék pdf-ből doc-ba konvertálni?

(Kipróbáltam az Adobe Acrobat XI Pro-t, de azzal az a gond, hogy sok szöveget úgy vesz át, hogy szerkeszthető lesz és így szétesik.)

Szóval én olyan progit keresek amivel úgymond képként lehet az egyes pdf oldalakt word-be vinni.

(Szakdolgozathoz kellene, különféle adatlapokat illetve képeket is szeretnék felhasználni, még a képet meg is tudnám oldani, de olyan pdf oldalakat, ahol sok szöveg és kép is van, erre kéne vmi megoldás)


(És persze a jó minőség is fontos, szóval a print screen megoldások felejtősek :D )


Köszönöm!



#Word #pdf #konverter #.doc #emesenemálljólaszemese
2015. nov. 27. 21:25
1 2
 1/15 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Régebben sokkal próbálkoztam, az egyetlen ami jól működött, a ABBYY FineReader. Persze nem ingyenes. Esetleg valaki más tud azóta olcsóbbat.
2015. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ncore elég olcsó hely :) köszönöm meg is nézem
2015. nov. 27. 21:33
 3/15 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám így első körben hogy Ctrl+C Ctrl+V és sok-sok türelem. Mivel nagyon különböznek a formátumok, így nincs pdf2doc konverter.


Elvileg egy jól megszerkesztett PDF-nek másolhatónak kell lennie Word-be, még a táblázatokat is át lehet rakni úgy-ahogy. Nagyon valószínű hogy a végén kell majd egy kis kézi finomítás szinte mindenhol.

Ha a szöveg nem másolható akkor a pdf-ben egy scannelt anyag van képként tárolva, ilyenkor kettőt tehetsz: Újragépeled, vagy használsz valami OCR programot, Adobe Reader Pro-ban van alapból, persze ez sem tökéletes, főleg nem magyar szövegre.

2015. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na a finereadert kipróbáltam, kiderült volt is a gépemen. De itt is ugyanúgy szétesett a szöveg helyenként.

De ugye itt is a szöveget "word"-ös formába konvertálta, emiatt esett szét néhol.


Olyan progi nincs, ami "képként" veszi át az egész oldalt? Szóval mintha print screennel tennénk be, csak sokkal jobb minőségben?

2015. nov. 27. 21:45
 5/15 A kérdező kommentje:
Probléma félig meddig megoldva. Pdf to jpg -t próbáltam, amivel jobb minőséget lehet elérni mint egy sima print screenes megoldással, de még ez sem az igazi, jóval rosszabb minőségű mint maga a pdf. Valakinek esetleg vmi jobb ötlet? Esetleg egy jó minőségű pdf to jpg (vagy bármilyen más kiterjesztés) progi?
2015. nov. 27. 22:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Remélem kinyomtatva kell majd beadnod és nem kell mellékelni a doc fájt külön és ha ilyeneket csinálsz tuti egyes. Legalábbis nálunk így volt, szöveget képként betenni nagy cigányság. De ezek szerint te valami OKJ-s képzésen vehetsz részt.
2015. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tabaki ***** válasza:
Word, LibreOffice, OpenOffice nem hozza be? Néha az Inkscape is hasznos lehet, a szöveg ugyan sokszor hasznavehetetlen, de a képeket esetleg ki tudod nyerni vele.
2015. nov. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tabaki ***** válasza:
Ja, hogy képként akarod beilleszteni az oldalakat... bocs, akkor tárgytalan.
2015. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem okj hanem kandó hülye gyerek... Miért is lenne 1es? Valahogy csatolni kell az adatlapokat is. Na de mind1 látom te igencsak buta vagy.


Másodiknak: Nem feltétlen akarom képként, a lényeg hogy ugyan azt lássam a wordbe mint a pdf-be. De amiket eddig próbáltam ott mind szétesett a szöveg, meg általában a képek is.

2015. nov. 28. 18:33
 10/15 tabaki ***** válasza:

Na jó, van még két javaslatom. Az egyik, hogy nézd meg ezt a programot:

[link]

Nem próbáltam, fogalmam sincs, tud-e valami olyat, ami a hasznodra lehet, de a PDF-ekkel való matatáshoz sokan ajánlják.

A másik: Képbe való mentésre használhatod a Gimpet. Nyisd meg benne a PDF-fájlt, ekkor be tudod állítani, hogy milyen méretű/felbontású képként értelmezze. Az oldalak képrétegekként jelennek meg. A szimplább, de fárasztóbb megoldás, hogy kapcsold ki minden réteg láthatóságát, és mindig csak azt tedd láthatóvá, amelyikre éppen szükséged van, és azt exportáld tetszés szerinti formátumba. Ha telepítve van a 2.7 (vagy újabb) Python a gépedre, és a kurrens 2.8-as Gimpet használod, itt találsz egy hasznos plugint, amellyel az összes réteget egy svunggal neked tetsző formátumú, külön képfájlokba mentheted:

[link]

Telepítés után a Fájl menüben megjelenik egy Export Layers... menüpont, a többi egyértelmű lesz.

2015. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!