Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokkal, eljárássa...

Milyen programokkal, eljárással digitalizáltok könyveket?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ti hogyan szoktátok legegyszerűbben a papíralapú kötött könyvet egy népszerű elektronikus könyv formátumba (epub, mobi, prc, djvu, stb.) átvarázsolni?

Hozzáértő emberektől várom az ÉRTELMES hozzászólásokat.

Köszönöm.



2015. nov. 28. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A könyvet lapokra bontom, beteszem a scanner automata papírbetöltőjébe, és rányomok, hogy nagy felbontásban fekete fehérben tolja be az összes lapot képekben. A képeket felismertetem egy optikai karakterfelismerővel, szövegszerkesztővel javítom az esetleges felismerési hibákat, majd PDF-ben elmentem. Sajnos a könyvet utána vagy újra kell köttetni, vagy marad lapokban.
2015. nov. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Várom a további tapasztalatokat.


Én olyannal próbálkozok, hogy okos telefonra telepített office lens alkalmazással kifényképezem az oldalakat, majd OCR programmal - esetemben ABBYY FineReader 12 - Wordbe mentem át az adatot.

Itt elakadok, mert a FineReader még a betanítása után is elég sok hibát vét. Ezenfelül egyes oldalakat elméretez (elkicsinyíti, vagy túlnagyítja).

A könyv szétszedésére már én is gondoltam, de elvetettem, mert mondjuk egy ragasztott könyv egy újra összerakás után már nem lenne az igazi, és elég rosszul is nézne ki.

2015. nov. 28. 23:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Mégis mit vársz egy fényképezős képtől? Persze, hogy hibázik... Scannert neki.
2015. nov. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megoldható lapszkennerrel is - bár kicsit lassabb és a kezelés körülményesebb, de relatíve jó minőséget lehet vele elérni.


A mobiltelefonnál az a gond, hogy nincs lehetőség optikai zoomra, megfelelően rögzíteni kell illetve igen jól (!!!) meg kell világítani a magas kontrasztarány - így a jó karakterfelismerés - elérése miatt.


Itt lehet olvasni digitális kamerás megoldásokat:

[link]

(ilyesmit csináltam kb. 10 éve, hasonló módszerrel, sőt még programot is írtam a kamera vezérlésére, a "beszkennelt" oldalak könyvenkénti katalogizálására)

2015. nov. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló:

A scannert neki dolgon már régen túl vagyunk. Azzal csak annyi a gond, hogy A3 méretre képes géphez nem jutok hozzá, A4-ben pedig nem tudod annyira betörni a könyvet, hogy a lap tövénél a kötéshez közel álló szövegrész is megfelelően felfeküdjön a scanner lapjára, így még annyira se megyek mint egy telefonnal.


Második hozzászóló:

A link már elsőre is érdekesnek tűnik. Gondolatban már én is eljutottam valami hasonlóhoz.


VÁROM A TOVÁBBI TAPASZTALATOKAT.

2015. nov. 29. 01:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd (a hozzászolásokat is):


[link]


[link]

2015. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!