Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bennem van a hiba, hogy én ha...

Bennem van a hiba, hogy én ha tehetem mindig megveszem eredetiben a játékokat, programokat?

Figyelt kérdés

A suliba ( mivel informatikai suli ) sokszor téma a számítógépes játékok, programok.

Én soha nem szoktam netről letölteni tört programokat, játékokat.

Vagy megveszem, vagy nem használom, esetleg keresek egy legális, ingyenes alternatívát.

Na most, ha ez szóba jön suliba, akkor vége mindig az, hogy én vagyok a hülye, amiért pénzt adok ki egy fizetős programét, miközben azt ingyen is le lehet tölteni a netről.

Én ezt komolyan nem értem.

Nekem teljesen mindegy, hogy más hogyan szerzi be a szoftvereket, és azt is tudom hogy sokak tényleg nem engedhetik meg maguknak, de komolyan, én miért vagyok hülye azért mert megveszem? Szerintem épp az a természetes, ha valaki fizet egy fizetős dologért.

És nem, nem vagyunk kőgazdagok.

Sok olyan játék volt már, amivel szerettem volna játszani, de nem játszottam, mert éppen nem volt rá pénzem. A szüleimtől meg nem fogok kérni.

Mit gondoltok erről? Ti meg szoktátok venni a programokat? Vagy ha tehetnétek akkor megvennétek?



2015. nov. 29. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez lenne a normális. A programozó is pénzből él.

Persze épp úgy ahogy minden más esetében, itt is van egy elvárás (tehát ha valamiért fizetek, akkor egy bizonyos minőséget el is várok) és sajnos találkoztam olyan programokkal amik töredékét sem érik meg az áruknak. Szóval érdemes meggondolni mikor és miért fizet az ember. Én többnyire inkább nyílt forráskódú, ingyenes programokat használok így ilyen gondom nincs. Persze mikor teheti az ember és tényleg megvan vele elégedve, akkor itt is van lehetőség "fizetni" (pontosabban támogatni) a fejlesztőket. Azt tapasztalom, hogy sokszor jobban megérdemlik a támogatást mint a fizetős programok fejlesztői a fizetést. Persze ez már szubjektív...

2015. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen vagyok!:D

Mert ha letöltök egy játékot,annyira nem érzem hogy biztonságos!

Én mindig steamos játékokat veszek, mert ott az van hogy egy helyen van minden és bárhol bármikor le tudom tölteni!

Amit megvettem programok az a sony vegas,malware bytes meg egyebek!Mert ott azt lehet tudni hogy senki semmilyen kémprogramot nem tett bele!De ha te letöltesz egy játékot akkor abban lehet hogy titkosított program ami pl:kiküldi minden jelszódat másik felhasználónak!

Én is mindig megkapon hogy: "De hát ezt le is lehet tölteni!Ezért pénzt kiadni...":D

2015. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is sokszor próbálok ingyenes alternatívát keresni.

Sokáig például a LibreOffice-t használtam.

Azóta van fent a Microsoft Office 365, amióta a diákoknak ingyen biztosítják.

Viszont a Windows 7 még anno meg lett véve. Az lett azóta 10-re frissítve.

Képszerkesztőnek a Gimp van fent.

A laptopom a legújabb játékokat meg nem igazán viszi, de amit igen azt általában nagyobb üzletekbe szoktam venni DVD-s formában. Mondjuk mostanában már egyre kevesebbet. Már nem kötnek le annyira, mint régebben.

2015. nov. 29. 22:05
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Játékok (a számítógépen) nem érdekelnek, tehát abban nem vagyok érintett.

Ha viszont valamilyen célprogramot kinézek magamnak, először megpróbálok keresni belőle ingyenes, próbaverziót. Ha aztán meg vagyok elégedve vele, valóban azt nyújtja, amit elvárok tőle, és úgy vélem, tényleg szükségem van rá, akkor megveszem. Sőt, a regisztrációköteles próbaverziók esetében sokszor van kedvezmény, ha megveszem a teljes verziót.

Persze, ha az igényeimnek megfelelő programra van ingyenes alternatíva, akkor inkább azt használom. Sőt, némelyik ilyen free program sok esetben még jobb is, mert nem annyira bonyolult a használata, mint a sokkal komolyabb, fizetős programok némelyike.

2015. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!