Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lapozgatja a Microsoft...

Miért lapozgatja a Microsoft Office (2010) össze-vissza a képeimet?

Figyelt kérdés

Egy mappában van 15 képem, melynek nevei 1;2;3;...15. Név szerint tehát tökéletesen sorba van rendezve, növekvő sorrendbe. Amikor megnyitom a legelső képet és elkezdek lapozgatni jobbra, akkor nem a 2., majd a 3. következik, hanem pl. a 9., majd a 3., szóval tényleg össze-vissza.


Nagyon zavaró, mit tehetnék ez ellen?


Köszönöm.



2015. dec. 4. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Erre nehéz válaszolni, mert te vagy az első (és valószínűleg az utolsó) ember a világon, aki valaha használta az Office képnézegető funkcióját.
2015. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy tulajdonképpen mit csinálsz. Egy mappában lapozgatsz képeket? Egy irodai szoftverrel? Miért nem valami képnézegetővel? És melyik részével? Ez valami prezentáció akar lenni, de akkor meg nyilván pontosan beállítottad volna, miről mire lapozzon... Lehet, hogy valahol valami valamiért nem is az ábécésorrendre, hanem mondjuk az utolsó módosítás dátumára figyel a sorba rendezéskor? De hol, mi, milyen okból, milyen célból? Talány. Ez csak így általánosságban "a Microsoft Office" programra nézvést szerintem nem annyira nyilvánvaló tevékenység, hogy egyértelmű legyen, mit akarsz.
2015. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:

#1:

Ja, hogy van olyan funkciója is? Pardon. És még válasz közben megint el is mentem teázni, és megint nem kellett volna, hogy legalább ne utólag küldjek be marhaságot..

2015. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


A Microsoft Office Picture Manager 2010 programról van szó. Készítettem képet is, hogy könnyebben érthetőbb legyen.

2015. dec. 4. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
wow ez nagyon durva! ez kezeli már a gif-eket? én vagyok olyan proletár hogy fasztone (-z) image viewert használok
2015. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:
A Faststone tényleg nem rossz nézegető, de én inkább az IrfanView-t, XnView-t preferálom -- viszont ez a furcsaság is érdekes... Én elsőre a Diavetítés rész opcióiban néznék szét, az tűnik logikusnak, hogy ott lehessen beállítani, minek az alapján választja ki a következő képet.
2015. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok mást letölteni, mert a m. off. picture managernek normálisan kellene működnie. Egyébként így működik:


Először azok a képek következnek, amelyek 1 -el kezdődnek (1;12;15;19)


utána azok, amelyek kettessel

(2;22;2424;2999)


..utána jön a 3-as szám.


Szóval valami helyiértékbéli félresiklás lehet.


Köszi a válaszokat.

2015. dec. 7. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Basszus! :D Megint megvillogtatták az MS fejlesztők a precizitásukat! :D


Nem tudom, hogy van-e ilyen lehetőség, de a lényeg, hogy rá kéne bírni, hogy számként kezelje a számokat!


Nézzük ugyanezt betűvel:

a

aa

ab

abc

ac


Szóval elvileg jól működik abc esetén, de számoknál nem. Megoldás lehet helyőrző nullákkal feltölteni a fájlneveket!


00001

00002

00011

00012

00013

00021

00120

stb...


erre vannak átnevező programok! Ez egyébként sem árt, mert sok fájlkezelő is rosszul rendezi be.


Mindenesetre én ettől függetlenül normális képnézegetőt használnék a helyedben!

2015. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!