Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan vághatok ki egy meglévő...

Hogyan vághatok ki egy meglévő gif-ből egy alakot, illetve milyen programmal?

Figyelt kérdés
Pontosan arról lenne szó, mint ezek a Vincent Vegás gifek, a Ponyvaregényből. Tehát szeretnék egy már meglévő gifből/videóból kivágni egy embert és egy másik animációra rárakni. Odáig eljutottam, hogy kijelöltem a formát, de nem vágja ki csak téglalap alakban. (Photoshop CS5) Tudom rosszul csinálok valamit, ezért kíváncsi lennék, mi a menete ennek? Tudnátok a témában tutorialokat linkelni? Mert én egy ideje kutatok, de annyi van fent, hogy vége lesz az évnek, mire találok egy olyat, ami nekem kell. Köszönöm!

2015. dec. 7. 13:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Ezt szeretném megcsinálni más filmekből vett részletekkel és berakni, egy másik környezetbe.


[link]

2015. dec. 7. 13:53
 2/8 CspCsj ***** válasza:

PhotoShop-ban a "lasszó" eszközzel tudsz kijelölni egyedi alakzatot.

pl.:

[link]

[link]


Animációs GIF-nél ez annyival bonyolultabb, hogy ott az animáció képkockái külön képrétegek, így egyszerre szerintem nem tudsz több rétegnyi kijelölést átmásolni, hanem csak külön-külön. (bár mióta utoljára volt előttem PhotoShop, azóta lehet hogy ezt is megoldották)

2015. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a problémám. Kijelölöm lasszóval az alakot, kép/vágás opció és nem a körülrajzolt alakot vágja ki, hanem téglalapalakban a képből egy akkora darabot, tehát a háttér ugyanúgy benne van. Onnan nem tudom hogyan tovább. Réteg másolásával próbálkoztam, és a jobboldali sávban meg is jelenítette az új réteget, de tanácstalan vagyok, nem tudom hogyan tovább.
2015. dec. 7. 16:01
 4/8 tabaki ***** válasza:

Én egyáltalán nem értem az általad elképzelt munkafolyamatot. Nekem hiányzik belőle minimum a kijelölés megfordítása, végül is a figurára van szükséged, a hátteret meg ki akarod dobni, nem? De szerintem nem puszta feledékenységből hagytad ki ennek a felemlegetését...


Ha azt csinálod, amire gondolok, akkor mást csinálsz, mint amit szeretnél. Nem használok Photoshopot, de a "Kép/Vágás" menüpont valószínűleg megegyezik a Gimp "Kép/Vágás a kijelölésre" funkciójával (crop), tehát a program lelkiismeretesen végrehajtja, amit kérsz tőle: A kijelölésig levágja a kép széleit. Mivel a kép mindig téglalap formájú, a levágás értelemszerűen minden oldalon a kijelölés legkiugróbb pixeljénél áll meg. Minden, ami ezen a kereten belülre esik, a te szigorú utasításod értelmében a kép része. A háttér is.

De ha már elszántad magad arra, hogy másodpercenként 20-30 kockát lasszóval körbekínozz, utána meg még a másik animációba kockánként belemontírozd a kapott fázisokat, akkor igazán megérdemled, hogy inkább valami használható módszerrel kedveskedj magadnak.


Először is, a figura körbelasszózás után fordítsd meg a kijelölést, és töröld a hátteret -- ezt csináld meg minden egyes fázissal. A vége az, hogy csak a mozgó figura marad, fölöslegesen nagy átlátszó háttérrel. Most húzz egy olyan téglalapkeretet, amelybe mindegyik fázis belefér, utána Kép/Vágás (és megvilágosodás...)

A képet emlékeim szerint "Fájl/Mentés webre" vagy efféle menüponttal tudod animált GIFbe menteni a készterméket. Arra már nem vállalkozom, hogy a két animáció összedolgozását is elmeséljem, de nem különösebben szeretnék a helyedben lenni... Mindenesetre igen kíváncsi vagyok a végeredményre.

2015. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tabaki: Köszönöm a válaszod, ez lesz az amit szeretnék! Meglátjuk sikerül-e kiviteleznem? Macerálgatom, a türelemmel nincs gond ilyen téren. Megírom, ha sikerül. :)
2015. dec. 7. 17:32
 6/8 tabaki ***** válasza:

+ Emlékeim szerint "Fájl/Mentés webre" vagy efféle menüponttal tudod animált GIFbe menteni a készterméket.


Mér' felejtem el a mondat végére az elejét?

2015. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
Kalandra fel!
2015. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez nem akar összejönni... :D Addig eljutottam, hogy lasszózni sem kell, mert az automatikus kijelölő eszközzel, szépen körberajzolom a figurát. Aztán fordított kijelölés, kitörlöm a hátteret, és mikor a figurát az adott gifbe másolnám, akkor csak az első képet másolja. Tehát hiába rakom én a kész gifre kockánként, mindig az elsőt másolja, mert annál engedett másolás/kivágás opciót, a következő rétegnél, ez a lehetőség már csak "Egyesített másolás" opcióként van feltüntetve. Tudom, hogy valamit rohadt sz*rul csinálok, de rrrrrrrrrrrrrr!!! :D Nem nyugszom! :D
2015. dec. 8. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!