Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A freedos és a linux jobb...

A freedos és a linux jobb oprendszer mint a windows?

Figyelt kérdés
Mert sok laptophoz azt adják.
2015. dec. 8. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező oprendszert tenni rá, anélkül nem forgalmazhatják. Ezek ingyenesek.
2015. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
A FreeDOS az nem teljes értékű OS.Csak azért szokták rárakni hogy legyen rajta valami.A Linpus-t azt szintén azért szokták felrakni ráadásul GUI nélkül.Linux meg csak egy kernel amire disztrók épülnek,így ez sem nevezhető OS-nek csak azokat a disztrókat amik rá építkeznek:Debian,Redhat,Slackware.Ezeknek meg csak forkjai vannak meg pár kisebb elágazás de jobban nem akarok bele menni mert nem ez volt a kérdés.Az meg hogy jobb-e a felhasználási célon múlik.Nekem a Linux a jobb azok közül is a Xubuntu,az utóbbi időben nem volt vele semmi problémám.
2015. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Relatív. Én például a Linux Mint személyében találtam meg az egyik kedvencemet, jelenleg ezt használom.


Stabilnak látszik, a Mate környezet nem is eszik sokat, még pár megnyitott ablakkal sem, és bugokat sem láttam (17.3-as verzió).


És túl sok új csomagot sem kellett telepítenem, szinte minden szükséges dolog megtalálható a Mintben alapból.

2015. dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
81%

A FreeDOS hatalmas előnye, hogy mehetsz helyette csajozni, focizni, sudokut fejteni, stb., mert gyakorlatilag semmire sem használható. Egyszerűen betű szerint megfelel annak az előírásnak, hogy legyen működőképes operációs rendszer a gépen, ezzel vége is a műsornak.


Sajnos, a legtöbb esetben a linuxszal is ugyanez a helyzet: Nem amiatt telepítik, mert egy jó disztró átlagos igények esetén ugyanolyan jól használható, mint a Windows, sőt, bizonyos szempontokból többet is ér annál. Általában csak annyi a cél, hogy a gépet tízezrekkel olcsóbban lehessen eladni, ezért gyakran grafikus felület nélküli, félig telepített linux kerül rájuk, hogy a felhasználó az olcsó laptop után mégiscsak megvegye a drága oprendszert (és utána évekig járjon fikázni a Gyakori Kérdések linuxos témáira, mert egyszer próbálta, de az egy kalap szár...).

Van, amikor használhatóbb linux (pl. Ubuntu) van a gépre telepítve, ilyenkor már érdemes mérlegelni, hogy megtartod-e.


Szerencsésebb, ha a kérdésben nem a kereskedelem dönt. Azonban önmagában az, hogy „jobb”, az égegyadta világon semmit nem jelent. Az én igényeim szerint például egy tisztességes linux-disztribúció százszor kívánatosabb a Windowsnál, de neked esetleg fontosabb, hogy naprakész csodajátékokat vagy csak Windowsra elkészített professzionális programokat működtess, ekkor nincs értelme a linuxot erőltetned, amelyen ezt gyakran csak kompromisszumok árán, vagy úgy sem teheted meg.

2015. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!